ANASAYFA > Haberler > GEMLİK KÖRFEZİNDEN RENKLİ AKİSLER


GEMLİK KÖRFEZİNDEN RENKLİ AKİSLER


Gemlik’te ”Körfezinden Renkli Akisler” isimli karma sergi yapıldı. Gemlik BUSMEK kursiyerlerinin yaptığı çalışmalar, Gemlik körfezinin rengini yansıtıyor idi. Gemlik Kurs Merkezinin karşısında açılan sergide, giyimden takıya, tezhipten, resme birçok branştan ürün sergilendi.

Açılışa, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Muhsin Özlukurt, Gemlik kaymakamı Cahit Işık,  Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Beyazıt, Orkestra Şube Müdürü Hüseyin Toprak,  Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Necdet Yılmaz,  İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kerdiğe, , BUSMEK Proje koordinatörü Eyüp Arda, BUSMEK yönetimi ve çok sayıda Gemlikli katıldı.

Muhsin Özlukurt açılışta yaptığı konuşmada, BUSMEK’in çok güzel ürünler ortaya koyduğunu, değişik sergilerle adından sıkça söz ettirdiğini söyledi. Özlukurt sözlerini, “BUSMEK’teki sergilerde birbirinden orijinal eserler üretiliyor. Buraya katılan, emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek tamamladı.

Sergide yıl boyunca çeşitli branşlara devam eden kursiyerlerin eserleri yer aldı. Giyim branşı kursiyerleri, özenle diktikleri abiye kıyafetleri sergilerken kendi cemiyetlerinde giymek üzere tasarım yaptıklarını söylediler. Takı kursuna gelenler de günlük hayatta ve özel günlerde kullanılabilecek ürünleri sergilediler.  Nakış branşına devam eden öğrencilerin ise kendi evlerinde kullanmak ve kızlarının çeyizine koymak için hazırladıkları el emeği göz nuru ürünler, sergide yer aldı.  Tezhip ve resim kursuna bu yıl başlayan kursiyerlerin profesyonel eserleri de oldukça dikkat çekti.

Sergi, ziyaret etmek isteyenler için 27 Mayıs Pazartesi gününe kadar açık kalacak. Program sonunda protokole BUSMEK’te hazırlanan ürünlerden hediyeler verildi.

Yayın Tarihi: 22 Mayıs 2013 Saat: 10:38