Şehrin dört bir yanını eğitimle donatarak adından söz ettiren BUSMEK;  kursiyerlerini meslek sahibi yapmanın yanı sıra, iş sahibi de yapıyor. BUSMEK’e gelen herkes kendi ilgisine göre bir kurs buluyor. Seçilen branşlar kaliteli eğitimler sayesinde zamanla meslek haline dönüşüyor.

Hobi amaçlı başladıkları giyim üretim teknolojileri kurslarında sıkı bir dostluk kurup eğitimlerini tamamlayan Hafize ŞENER, Ürkiye TÜRKMEN ve Yasemin MACİT aldıkları eğitimlerin meyvelerini toplamaya başladılar.

BUSMEK’ten kadın giysileri kalıp hazırlama, stilistlik ve kadın elbise dikimi branşında eğitimini tamamlayan 3 kadın girişimci kendilerini geliştirerek, Minval Modaevi’ni açtılar.

Modaevinin açılışı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı temsilen BUSMEK Genel Koordinatörü Eyüp Arda, BUSMEK Yöneticileri, kursiyerler ve yakınlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Modaevi’nin açılış konuşmasını yapan Eyüp Arda “ Hayat boyu öğrenme ilkeleri kapsamında sürdürdüğümüz eğitimlerimizde öğrenmenin yaşının olmadığını gösteren en güzel örneklere hep birlikte şahit oluyoruz. Bizler Halk Üniversitesi adını verdiğimiz BUSMEK sayesinde birçok kadın girişimcimizin kendi işyeri sahibi olmasına tanıklık ederek kadınlarımızın azim ve kararlılıkları sayesinde ne kadar başarılı olduklarını görüyoruz.” dedi.

Arda, “Ne mutlu ki Alinur Başkanımızın BUSMEK’e verdiği önem sayesinde hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bir taraftan sanat ve mesleki eğitimler verirken bir taraftan örgün eğitime destek kursları ile öğrencilerimizi lise ve üniversite sınavlarına hazırlıyoruz bir diğer taraftan bugün burada olmamıza vesile olduğu üzere girişimciler yetiştiriyoruz. Bugün Minval Modaevi’nin açılışını yaparak değerli kursiyerlerimiz Hafize Şener, Ülkiye Türkmen ve Yasemin Macit hanımefendilere çıkmış oldukları bu yolda başarılar ve muvaffakiyetler diliyorum.” diye konuştu.

Açılış kurdelası kesildikten sonra modaevini gezen misafirler sergilenen el emeği birbirinden güzel ürünleri yakından inceleyerek beğenilerini dile getirdiler.

 

Yayın Tarihi: 25 Eylül 2019 Saat: 2:04