ANASAYFA > Haberler > GİRİŞİMCİLİK KURSLARI BAŞLADI


GİRİŞİMCİLİK KURSLARI BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile açılan Girişimcilik kursları başladı.

İlk gün eğitime gelen kursiyerler, heyecanla konferans salonunu doldurdular. İlk derste kursiyerlere, Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat ve BUSMEK proje koordinatörü Eyüp Arda eşlik etti. Arat, dersten önce yaptığı konuşmada Belediye olarak BUSMEK kursiyerlerinin ve kursiyer olmayan diğer arkadaşların iş yeri sahibi olmalarını canı gönülden istediklerini söyledi ve bu uğurda emek vermeden iş yeri sahibi olunamayacağını da hatırlattı.

Arat şöyle konuştu; bugün mutluyuz ama yüzde 50 mutluyuz. İş yeri sahibi olduğunuzda yüzde 100 mutluluk yaşayacağız. İş yeri sahibi olmak için burada eğitimler en güzel şekilde veriliyor. Fakat yalnızca eğitim almak yeterli değil. Artık devir değişti, devlet size yardım ediyor fakat sizden de bir şeyler yapmanızı istiyor. Bir işletme sahibi olmadan önce alt yapı sahibi olup gerekli eğitimleri almanız, donanımlı olmanız bekleniyor.   Hepimiz size yardımcı olmak için buradayız. Sizi tebrik ediyor başarılar diliyorum.”

Kursiyerler 70 saatlik eğitimleri 25 Nisan’da sona erecek. 2. Grup eğitimleri ise 6 – 29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yayın Tarihi: 1 Nisan 2013 Saat: 10:49