GİRİŞİMCİLİK KURSLARI BAŞLIYOR

 

     BUSMEK’te Girişimcilik kursları başlıyor. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan protokol sonucu Nisan ve Mayıs aylarında toplam 60 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecektir. Girişimcilik eğitimlerine BUSMEK kursiyerleri ve daha önce BUSMEK’ten mezun olmuş kişiler başvurabilecekler.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurularımız bugün başladı. Kayıt olmak isteyenler 15 Mart’a kadar aşağıda yer alan başvuru formunu doldurup (fotoğraflı olarak ) Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi F blok BUSMEK ARGE-Proje Bölümüne getirmeleri gerekiyor.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Nisan ve Mayıs olmak üzere iki grupta verilecektir. İki grup için de son başvuru tarihi 15 Mart 2013’tür.

İşletme sahibi olmak isteyen BUSMEK kursiyerlerine KOSGEB tarafından, erkelerde yüzde 60, bayanlarda ve engelli vatandaşlarda da yüzde 70’ e kadar maksimum 30.000 TL hibe vermektedir.  Ayrıca KOSGEB girişimcilere 70 bin TL kadar faizsiz kredi imkânı da sunmaktadır.

Başvuru tarihleri bitiminde 15-22 Mart tarihlerinde değerlendirmeler yapılacak, 22- 29 Mart tarihlerinde ise mülakat yapılarak, kursiyerler belirlenecektir.

 

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

 

EĞİTİME BAŞVURU İÇİN ARANAN ŞARTLAR

 

 

-Emekli olmaması

-Yeterli miktarda sermayesinin olması

(Eğitim sonucunda KOSGEB Girişimcilere Erkelerde yüzde 60, bayanlarda ve engelli vatandaşlarda da yüzde 70’ e kadar maksimum 30.000 TL hibe vermektedir.

Örneğin; 10.000 TL talebiniz olacaksa kadın ise 3.000 TL siz 7.000 TL sini KOSGEB vermektedir. İşinizi kurup daha sonra KOSGEB’e hibe başvurusu yapılmasıgerekmektedir,  bunun için bir miktar sermayenizin bulunması gerekir.)

– BUSMEK KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine yeni işletme açacaklar katılabilir

– Eğitimden sonra işletme kurulacak ve iş planı KOSGEB tarafından onaylanan projelere destek verilecektir.

-Ödemeler öncelikle Girişimci tarafından yapılacak daha sonra KOSGEB tarafından Girişimciye geri ödenecektir.

-Girişimci’ nin SGK ve Vergi Dairesi borcu olmamalıdır veya yapılandırılmış olmalıdır.

-BUSMEK mezunu ve kursiyerleri başvuru yapabilecektir.

-Nitelikli katılım sağlanmadığı takdirde dışarıdan yapılan başvurular için ayrıca duyuru yapılacaktır.

 

BAŞVURU İÇİN ADAYLARIMIZDAN İSTENEN BELGELER

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuru Formu (Aşağıda yüklenmiş olan başvuru formunu fotoğraflı olarak doldurup getirmenizi rica ederiz. )

Adayların başvuru formunu en geç 15.03.2013 tarihinde mesai bitimine kadar Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi F blok BUSMEK ARGE-Proje Bölümümüze teslim etmesi gerekmektedir.

 

Nisan ayı grubu için eğitim tarihleri:

01.04.2013 -25.04.2013 tarihleri arasında pazartesi, Salı, Çarşamba günler 09:30 ile 15:30 saatleri arasında.


Mayıs ayı grubu için eğitim tarihleri:

06.05.2013-29.05.2013 Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri 09:30 ile 15:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

 

 

Yeni Girişimci Desteğinin Unsurları, Oranı, Süresi ve Üst Limiti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yayın Tarihi: 15 Şubat 2013 Saat: 5:06