2006 yılından bu yana verdiği kurslarla Bursalılara sanat ve meslek eğitimleri veren BUSMEK, istihdama da doğrudan ve dolaylı olarak katkı sağlıyor. Mobilya sektöründe edindiği tecrübeyle BUSMEK ve KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik eğitimlerimize katılan Salih Şahin, eğitimler sonrasında “Şahin Mobilya”yı açarak kendi işinin patronu oldu.

1983’te Amasya Merzifon’da ilköğretimini tamamlayan Şahin, iş hayatına marangoz yanında çırak olarak atılan bir girişimci. Daha sonra mobilya sektörüne geçip, çıraklıktan kalfalığa yükselerek çekirdekten gelme bir mobilya ustası olmuş. 2008’de Bursa’ya yerleşen Şahin, hikayesinden şöyle bahsetti : “Sektörde ortaklı iş yapmaya devam ederek mobilyacılığımı sürdürdüm fakat ortaklı yapılan işlerden istediğim verimi alamadım ve tek başıma devam etmeye karar verdim. Bir arkadaşımdan BUSMEK girişimcilik kurslarını duydum ve ustalık belgem ve iş fikrim sayesinde derslere kabul edildim. Bu kurslarda çalışma hayatında çok önemli olan, müşteri ilişkileri, pazar araştırması, iş planı, finansal gelir gider akışı, piyasa analizi gibi konularda oldukça verimli dersler işledik . Böylelikle sektörde edindiğim bilgiler tazelenerek artmış oldu. İş ve arkadaş çevremin genelde Gürsu’da bulunması nedeniyle müşteri portföyümü de göz önünde bulundurarak Gürsu’da iş yerimi açtım. Burada özel siparişler üzerine mutfak dolabı, yatak odası, genç ve çocuk odaları, portmanto, kapı, banyo dolapları imal ediyorum.”
Kendi iş yerini açmak isteyen herkese bu girişimcilik kurslarını tavsiye eden Şahin, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSMEK’e çok teşekkür ettiğini dile getirdi.