ANASAYFA > Haberler > GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞVURULARI BAŞLADI


Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan protokol sonucu Nisan ve Mayıs aylarında verilecek Girişimcilik Eğitimi için ön başvuruları 20 Mart’a kadar alınacaktır.

IMG_0980

Ön başvurular yapıldıktan sonra Mart ayında mülakatlar yapılarak kursiyerler belirlenecektir. Başvuruların incelenmesi neticesinde olumlu sonuçlanan mülakat listesi başvuru sahiplerine sms olarak iletilecektir.

Girişimcilik Kursuna katılmak isteyen kursiyerler, aşağıdaki başvuru formunu doldurup bir adet fotoğrafla beraber Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi F Blok BUSMEK Yönetim Merkezi’ne başvurmaları gerekmektedir.

 

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞVURU FORMU

Not: Belge otomatik olarak yüklenecektir.

 

EĞİTİME BAŞVURU İÇİN ARANAN ŞARTLAR

-Emekli olmaması

-Yeterli miktarda sermayesinin olması

(Eğitim sonucunda KOSGEB Girişimcilere Erkelerde yüzde 60, bayanlarda ve engelli vatandaşlarda da yüzde 70’ e kadar maksimum 30.000 TL hibe vermektedir.

Örneğin; 10.000 TL talebiniz olacaksa kadın ise 3.000 TL siz 7.000 TL sini KOSGEB vermektedir. İşinizi kurup daha sonra KOSGEB’e hibe başvurusu yapılması gerekmektedir, bunun için bir miktar sermayenizin bulunması gerekir.)

– BUSMEK KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine yeni işletme açacaklar katılabilir.

– Eğitimden sonra işletme kurulacak ve iş planı KOSGEB tarafından onaylanan projelere destek verilecektir.

-Ödemeler öncelikle Girişimci tarafından yapılacak daha sonra KOSGEB tarafından Girişimciye geri ödenecektir.

-Girişimci’ nin SGK ve Vergi Dairesi borcu olmamalıdır veya yapılandırılmış olmalıdır.

-Halihazırda BUSMEK kurslarına devam eden ve kurslarımızdan mezun olan kursiyerlerimizle kurslarımıza katılmamış ama iş fikri veya projesi olanlar da başvuru yapabilecektir. Değerlendirmeye öncelikli olarak BUSMEK kursiyerleri alınacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuru formunu doldurularak fotoğraflı olarak getirilmesi gerekmektedir.

Adayların başvuru formunu Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi F blok BUSMEK Yönetim Merkezine teslim etmesi gerekmektedir.

İrtibat Tel: 0 (224) 254 30 30

Nisan ayı grubu için eğitim tarihleri:

07.04.2015 – 29.04.2015 tarihleri arasında Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 09.30 ile 16.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.


Mayıs ayı grubu için eğitim tarihleri:

05.05.2015 – 27.05.2015 tarihleri arasında Salı, Çarşamba, Perşembe  günleri 09.30 ile 16.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞVURU FORMU

 

Yayın Tarihi: 4 Mart 2015 Saat: 4:13