ANASAYFA > Haberler > GÖLGEDEKİ PASTELLER


GÖLGEDEKİ PASTELLER

BUSMEK kursiyerlerinin özenle hazırladıkları Gölgedeki Pasteller resim sergisi görücüye çıktı. Tayyare Kültür Merkezi, Cemal Nadir Güler Sanat Galerisinde açılan resim sergisi 13 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

Pazartesi günü düzenlenen açılış kokteyline, Büyükşehir Belediye Başkanı adına Hasan Makasçıoğlu, Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat ve Turizm Şube Müdürü Hüseyin Buran katıldı.

Açılışta, konuşmasını yapan Şahin Arat, BUSMEK’in gün geçtikçe geliştiğini vurgulayarak hobi, meslek çalışmaları ve sosyal faaliyetlerin büyük bir hızla devam ettiğini söyledi. Kursiyerlerin yapmış olduğu çalışmaları beğendiğini ifade eden Arat,  “Burada kursiyerlerin ortaya çıkardığı birbirinden güzel eserleri gördük. Emeğiniz çok kutsaldır, vaktiniz çok değerlidir. Kursiyerler bu eserlere çok emek harcamışlar. Her resim birçok mana ifade ediyor. Her resim adına ayrı bir kitap yazılabilir. Emek veren herkese teşekkür ediyor, başarılarınız devamını diliyorum.” dedi.

BUSMEK Resim Eğitmeni Fatma Şendil ve Ahmet Atilla Kaya’nın öncülüğünde açılan sergide 85 kursiyerin çalışmaları sergilendi.

“Gölgedeki Pasteller” isimli Resim sergisi hakkında bilgi veren Şendil, Tayyare Kültür Merkezinde toplam 96 tablonun sergilendiğini belirterek serginin büyük çoğunluğunun siyah beyaz eserlerden oluştuğunu, 10 adet tablonun ise renkli çalışıldığını söyledi.  Kursiyerlerin özenle hazırladıkları serginin,  konusu karma olarak düşündüklerini ifade eden Şendil, eserlerin tamamının bu sene eğitim alan kursiyerler tarafından resmedildiğinin de altını çizdi.

Yayın Tarihi: 9 Nisan 2013 Saat: 11:01