ANASAYFA > Haberler > HANIMLAR LOKALİ AÇILDI


 

HANIMLAR LOKALİ AÇILDI 

Yıldırım ilçesinde konumlandırılan hanımlar lokali ie  Bursa Büyükşehir Belediyesi  Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), kurs merkezlerine bir yenisini daha ekledi.  Eğitim sınıflarının yanı sıra kütüphane ve kafeteryasıyla Bursalı hanımları ağırlayacak olan Hanımlar Lokali geniş ve ferah mekânıyla göz dolduruyor.

LOKALDE ÇOCUKLAR DA UNUTULMADI

 

Hanımlar Lokalinin girişinde bulunan kütüphane ve bilgisayarlardan hanımlar ve 8. sınıfa kadar olan çocuklar yararlanabilecekler. Lokal bahçesinde hanımlar için getirilen spor aletlerinin, yanında çocuklar için düşünülmüş oyun parkı da yer alıyor. Anneler kitap okuyup sohbet ederken çocuklar bahçede eğlenebilecekler.

HANIMLARA ÖZEL KURSLAR

 

Hanımlar Lokalinde bulunan kurslardan Hasta ve Yaşlı Refakatçiliği BUSMEK bünyesinde yer alıyor. Bu branşı tercih ederek eğitim alanlar evlerinde ve çeşitli kurumlarda hasta ve yaşlı bireylerin günlük ihtiyaçlarını karşılayarak, kendi ve hasta yaşlının sağlığını koruyabilecekler. Hafta içi her gün yıl sonuna kadar devam edecek eğitim sonucu alınacak sertifika ile kursa katılanlar; özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, bakımevleri,  hastaneler, geronto-psikiyatri klinikleri ve huzurevlerinde çalışabilirler.

Lokalde ayrıca toprağın insan eliyle can bulduğu Çini sanatı da yer alıyor. Çini eğitimini alan hanımlar, uygulamalı olarak işlenecek derslerle zarif eserler üretebilecekler. Haftada iki gün yapılacak eğitime hanımlar yoğun ilgi gösteriyor.

Hanımlar Lokalinde yer alan ve hanımlar tarafından oldukça rağbet gören bir diğer branş da Hasta Kabul işlemleri… Kayıtlar açıldığından beri yaklaşık 200 kişinin başvuru yaptığı bölüm sabah ve öğle olmak üzere iki gruptan oluşuyor. Bu eğitimi alanlar sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda istihdam edilerek; hasta giriş-çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini, evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alıp, arşivleyebilecek.  Hasta Kabul işlemleri kursunda gruplar üç ayda bir yenilenecek, ikinci ve üçüncü gruplara kayıt olmak isteyenler www.busmek.bel.tr adresinden online başvuru yapabilirler.

 

Yayın Tarihi: 5 Ekim 2012 Saat: 6:04