ANASAYFA > Haberler > HÜNERLİ ELLER BUSMEK’TE


Balıkesir Karesi Belediyesi Hünerli Eller Beceri Kursları eğitmenleri BUSMEK’te yapılan çalışmaları görmek ve yerinde incelemek üzere Bursa’ya geldiler.

DSC_0048

BUSMEK bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de de yakından takip ediliyor. Çeşitli programlar ve festivaller kapsamında zaman zaman yurtdışına çıkan veya gelen konukları yerinde ağırlayan BUSMEK, bu ziyaretler vasıtasıyla sanat ve meslek eğitimi anlamında karşılıklı iş birliğini güçlendiriyor. Bu kapsamda BUSMEK’i ziyarete gelen Balıkesir Karesi Belediyesi “Hünerli Eller Beceri Kursları” BUSMEK’in işleyişi hakkında bilgi alarak atölyeleri gezdiler.

Hünerli Eller Kurslarında eğitim veren 20 eğitmenin yer aldığı ziyarette BUSMEK Kurs Merkezleri ve Kültür Merkezleri gezildi. Kırkyama, Telkırma, Maraş İşi, Koza, Tezhip, Minyatür, Ahşap Boyama, Sedef Kakma, Kitre Bebek, Mis Sabun gibi eğitimlerin yanı sıra Yerel Dokuma ve Çarpana Dokuma gibi “Göynek” adında geleneksel kumaşlara işlenen Balıkesir yöresine özgü el sanatları da dahil 22 branşta eğitimler veren Hünerli Eller, BUSMEK’te el sanatları alanında verilen branşları yerinde görme fırsatı buldular.

Karesi Belediye Sorumlusu Gizem Filiz, Hünerli Eller Kursları’nın Şubat ayından itibaren eğitimlere başladığını dile getirerek BUSMEK’te yapılan çalışmalar hakkında istişare yapmak için Bursa’ya geldiklerini söyledi,  “Özellikle bayanların el becerisini geliştirmeleri için belediye olarak bu tür çalışmaları çok önemsiyoruz. Bu amaçla BUSMEK’in tecrübelerinden yararlanmak üzere ziyarete geldik ve yapılan çalışmaları çok beğendik” diye aktardı.

Hünerli Eller eğitmenleri yaptıkları inceleme gezisinde sırasıyla BUSMEK Merinos Kurs Merkezi , Merinos AKKM Kursiyer Ürünleri Satış Noktası, Mesleki Eğitim Merkezi, Modaevi, Emirsultan Kültür Merkezi ve Beşevler Kurs Merkezi’ni ziyaret ettiler.  Yapılan çalışmalara hayranlıklarını dile getiren eğitmenler 15 Mayıs’ta yapılacak olan BUSMEK 10. Genel Sergisi’ne de katılmak istediklerini söyleyerek ziyaretlerini noktaladılar.

DSC_0105 DSC_0110 DSC_0103 DSC_0080 DSC_0074 DSC_0071 DSC_0061 DSC_0059 DSC_0054 DSC_0048

DSC_0097

Yayın Tarihi: 9 Nisan 2015 Saat: 4:18