ANASAYFA > Haberler > HUZUREVİ KERMESİNDEN RENKLİ GÖRÜNTÜLER


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl sivil toplum örgütleri ile Büyükşehir’e bağlı kurum ve kuruluşların katılımıyla Kaplıkaya’da gerçekleştirdiği  ve bu yıl da 20.si düzenlenen “Geleneksel Huzurevi Kermesi ve Yiyecek Şenliği” açılışı 21 Mayıs Pazar günü gerçekleşen etkinlik,  protokolün ve çok sayıda Bursalının katılımıyla gerçekleşirken huzurevi sakinleri de moral depoladı.

Kermesin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Muhsin Özlükurt “Huzurevi sakinlerinin günlerini huzur ve keyif içinde geçirmeleri için Büyükşehir Belediyesi olarak ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirtirken, huzurevinde yaşayan herkesin rahatını ve huzurunu çok önemsediklerini, düzenlenen kermesin de kentin tüm dinamiklerini huzurevi yararına bir araya getirdiğini kaydetti. Ayrıca Özlükurt  bu anlamlı günde yalnız bırakmayıp burada bulunan Bursa halkının da kermese olan ilgi ve alakasından çok mutlu olduğunu dile getirirken, açılış konuşmasının ardından Mehter Takımı’nın konseri coşkuyla izlendi.

Kermese, Büyükşehir Belediyesine bağlı kurumlar katılırken BUSMEK olarak ta 2 farklı noktada stand açarak destek olduk. Erikli Mesleki Eğitim Merkezi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanında eğitim alan kursiyerlerin hazırladığı lezzetler satışa sunulurken, diğer standımızda ise, huzurevine bağış amacı ile, kurs merkezlerimizden toplanan ürünlerin satışı gerçekleşti.

Yayın Tarihi: 22 Mayıs 2017 Saat: 6:25