ANASAYFA > Haberler > HUZUREVİNDEN ANLAMLI SERGİ


HUZUREVİNDEN ANLAMLI SERGİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinleri resim sergisi açtı. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK)  tarafından haftada bir gün huzurevinde düzenlenen resim dersleri meyvesini verdi. Yaşlılar haftasına özel olarak açılan sergide pastel boya tekniğiyle yapılan 27 tablo yer alıyor. Sergide Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hüseyin Koçak, Huzurevi Şube Müdürü Yasemin Şavşatlı ve BUSMEK yönetimi Huzurevi sakinlerini yalnız bırakmadılar.

Kurdele kesimi ardından konuşma yapan Koçak, yaşlılar haftasını kutlayarak, sergiye katılanları tebrik etti. Konuşma sonrası Koçak ve beraberindeki heyet sergiyi gezdiler.

Huzurevinde resim dersi veren BUSMEK eğitmeni Gizem Özlükurt Gençler, öğrencilerinin çoğunun eline fırça almamış kişiler olduğunu söyledi. Aralarındaki iletişimin çok iyi olduğunu vurgulayan Özlukurt, “Huzurevindeki öğrencilerimin yaş aralığı 65 ile 90… Daha önce resim yapmamış olsalar da gayet başarılı tablolara imza attılar. Ben alışmaları için örnek resim verip çizmelerini istiyordum çoğu resmi kendine göre yorumladı, renklerle, çizgilerle farklılaştırarak sundu. “ dedi.

Açılış töreninde Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri ve müzik ekibi de katıldı.  Sergi, yaşlılar Haftası boyunca ziyaretçilerini bekliyor…

Yayın Tarihi: 19 Mart 2013 Saat: 9:40