Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), her sömestir tatilinde olduğu gibi, bu yıl da usta öğreticilere yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenledi.

BUSMEK, yarıyıl tatilinde düzenlediği  hizmet içi eğitim ve seminer programları ile eğitmenlerine katkı sağladı. Merinos Yönetim Merkezi tarafından düzenlenen eğitimlerde, öğretmenlerin kendi branşlarına uygun eğitimler verilirken, kişisel gelişim ve yetişkin eğitimine psikolojik yaklaşım programları da gerçekleştirildi.

Bursa’nın dört bir yanında eğitim veren BUSMEK, usta öğreticilerini daha bilgili hale getirerek, gelişen yeniliklerden ve teknolojiden haberdar olmalarını sağlayıp, kursiyerlere daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyor. Düzenlenen eğitim ve seminer ortamlarında öğretmenler ayrıca,  birbirleriyle fikir alışverişi yapma imkânı bularak birbirleriyle kaynaşıyorlar. Kursiyerlere daha iyi bir eğitim vermenin yollarını birlikte araştırıyorlar.

Gerçekleştirilen sömestir hizmet içi eğitim programlarında, el sanatları, giyim, sanat ve tasarım, kişisel gelişim, bilişim teknolojileri alanlarındaki öğretmenlere, makrome çanta eğitimi, sulu boya, kırkyama teknikleri, pasta yapımı, keçeleme teknikleri, drapaj eğitimi, rölyef ile üç boyutlu etki, vektörel çizim, illüstratör, photoshop, kişisel gelişim ve farkındalık, yetişkin eğitiminde psikolojik yaklaşım, robotik kodlama, bordrolama ve beyannameler konularında eğitim ve seminerler verildi.

Eğitimlerin sonunda öğretmenler için Eskişehir ilimize kültür gezisi organize edildi. Kurşunlu Külliyesi, Odunpazarı Evleri, Modern Müze, Balmumu Müzesi, Köprübaşı ve Sazova Parkı’nı rehber eşliğinde gezerek keyifli bir gün geçirdiler.

Yayın Tarihi: 31 Ocak 2020 Saat: 2:41