ANASAYFA > Haberler > İŞ YERİ KAZALARI ÖNLENEBİLİR


 BUSMEK Merinos Kurs Merkezi öğretmenlerine iş sağlığı ve güvenliği konulu seminer düzenlendi. İş Güvenliği Uzmanı Ümit Kavak tarafından düzenlenen seminerde iş yerlerinde oluşabilecek kazalar ve bunlara karşı alınması gereken tedbirler anlatıldı.

DSC_2154

İş yerlerinde çalışanların sağlıklı ve güvenli çalışmalarını sağlamak üzere alınması gereken tedbirleri aktaran Ümit Kavak, Belediye personellerinin önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade ederek, “Personelin sağlıklı ve güvenli çalışabilmesi için uyması gereken kurallar, yasal hak ve sorumluluklar var. Burada verilen eğitimin amacı çalışanları korumak ve güvenliğini sağlamak. Personelin güvenliği ve sağlığı her şeyden önemlidir. Bu nedenle personel kendisine verilen işi büyük dikkatle yapmalı” dedi.

Dünya’da her 3 dakikada 1 kişinin iş kazasına maruz kaldığını söyleyen Kavak, 90 dakikada 1 kişinin sakatlandığını ve 3 saatte 1 kişinin de hayatını kaybettiğini belirtti.

Emniyet ekipleri oluşturuldu…

BUSMEK öğretmenleri tarafından 2’şer kişilik gruplar seçilerek olası bir kazaya karşı acil müdahale timleri oluşturuldu. Yangın ekibi, arama-kurtarma-tahliye ekibi, koruma ekibi, ilk yardım ekibi ve haberleşme ekibi olmak üzere 5 ekipten oluşturulan özel tim sayesinde acil afet durumunda ilk müdahaleler gerçekleştirilerek doğabilecek hasarların minimuma indirgenmesi planlanıyor.

İş kazaları, iş güvenliği, alınacak tedbirler, işverenin yükümlülükleri, iş ekipmanlarının tanıtımı ve kullanımı, çalışanın yapması ve uyması gereken kurallar hakkında BUSMEK personelini bilgilendiren seminer oldukça verimli geçti.

DSC_2104

DSC_2161

DSC_2154

DSC_2151

DSC_2144

DSC_2136

DSC_2128

DSC_2107

 

Yayın Tarihi: 6 Mart 2015 Saat: 10:12