ANASAYFA > Haberler > “KARMA” RESİMLER BÜYÜLEDİ


BUSMEK kursiyerlerinin özenle hazırladıkları “Karma” resim sergisi görücüye çıktı. Ördekli Kültür Merkezi’nde açılan resim sergisi 20 Aralık’a kadar ziyarete açık olacak.

Sergide açılışı Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı adına Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat ve BUSMEK idarecileri yaptı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Muhsin Özlükurt BUSMEK’in gün geçtikçe geliştiğini vurgulayarak, Sayın Recep Altepe’nin BUSMEK ailesiyle önümüzdeki 5 yılda da güzel işler yapacağımızı söyledi. Kursiyerlerin çok güzel eserler ürettiklerini ifade eden Özlükurt; “ BUSMEK olarak her zaman farkımızı gösterdik ve bir adım önde olduk. Bunda canla başla çalışan hocalarımızın, kursiyerlerimizin ve tüm çalışanlarımızın emeği var. Burada kursiyerlerimiz sadece resim dalında değil, diğer dallarda da çok güzel eserler üretiyor. El emeği göz nuru olan bu eserlerin sunulduğu bu sergiyi tüm Bursa halkının görmesini temenni ediyorum. Emeği geçen tüm kursiyerlerimizi tebrik eder, sergimizin hayırlara vesile olmasını temenni ederim “ dedi.

Şahin ARAT da açılışta, her eserin kendine ait anlamı olduğunu ifade ederek emeği geçen herkese teşekkürlerini şöyle bildirdi;  “Burada Öğretmenimiz Fatma hanımın öncülüğünde 19 kursiyerimiz 52 eseri oluşturdular. Tabi her eser bir şeyler anlatıyor. Burada bizler şimdi susacağız ve eserlere bakacağız ne anlatıyor diye. Hepsi farklı anlamlara sahip, farklı güzellikleri barındırıyorlar. Buradan emeği geçen tüm kursiyerlerimize çok teşekkür ediyoruz. BUSMEK yöneticilerini ve öğretmenimizi tebrik ederek hayırlı uğurlu olsun diyoruz.”

Resim öğretmeni FatmaSarp öncülüğünde açılan “Karma” isimli sergide; yağlı boya, naturmort, peyzaj, oryantalist stillerde 19 kursiyerin 1 yıllık kurs süresince tamamlamış olduğu 52 eser yer aldı. Açılış sonrası sergi gezilerek kursiyerler yapmış oldukları tabloları Sayın Özlukurt’a anlattılar. Modernize çalışmalardan, köy hayatını anlatan tablolara geniş konu yelpazesine sahip eserlerin yer aldığı sergi büyük beğeni topladı.

 

 

Yayın Tarihi: 17 Aralık 2013 Saat: 9:18