ANASAYFA > Başarı Hikayeleri > “KOSGEB DESTEĞİ BULUNMAZ FIRSAT OLDU”


Makbule ÇETİN / Mavi & Yeşil Kalite ve Çevre Yönetim Merkezi

1983 doğumluyum. Kimyagerim, evliyim ve bir çocuk annesiyim. İş hayatına kimya sektörüyle başladım, 5 yıl boyunca bu sektörde devam ettim. Sonrasına doğum sebebiyle kısa bir ara verdim. Aradan sonra hayalimde olan “danışmanlık şirketi” işini gerçekleştirmek için çalışmalara başladım.  Yaklaşık 1 yıl kadar hazırlık süreciyle geçti. Bu sürecin sonunda 2013 yılı Mayıs ayı sonunda ofisimi açtım.

BUSMEK’in girişimcilik kursuna giderek bir işletmenin nasıl yönetilmesiyle ilgili birçok bilgi sahibi oldum. Çevremde iş yeri açmak isteyen herkese de öneriyorum. Girişimcilik, iş hayatında her şeyle ilgilenmemiz gerektiğine dair bir farkındalık oluşturdu bizde. Bu yüzden kesinlikle gidilmesi gereken bir eğitim.

İşimin içeriğine gelirsek; Kalite, İso 9001 Yönetim Sistemi’nin bir kurulumu ve danışmanlık hizmetleri, eğitim hizmetleri. Çevre , İso 14.001 Yönetim Sistemi’nin kurulumu, danışmanlığı ve eğitimi. Ohsas 18.001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin kurulumu, yönetimi ve eğitimi. Bunun yanı sıra yeni mevzuat gereği iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı hizmetinin de firmalara sağlanması diyebiliriz.

Yani neler yapıyoruz; özellikle eğitimle başlayalım. Firmalara kalite ve yönetim sistemleri üzerine eğitimler veriyoruz. Bunun yanı sıra içeriden katılmak isteyen katılımcılara sertifikalı eğitimler veriyoruz. Yine eğitim salonumuzda bunları veriyoruz. İki günlük bir eğitimle birlikte sertifikalarını teslim ediyoruz. Bunun yanı sıra; firmalara yönetim sistemleri danışmanlığı yapıyoruz.

Nisan ayında açılışı yaptım. Haziran ayında KOSGEB’in mülakatına girdim. Temmuz ayında baş vurumu yaptım. Ekim ayında da ilk ödememi aldım.

BUSMEK yaygın eğitim olarak çok güzel bir proje. Ben de diksiyon kursuna katıldım BUSMEK’te çok da memnun kaldım. Gerçekten çok kaliteli eğitim hizmeti var.  Çevremdeki herkese de öneriyorum.

IMG_1337

DSC_3750

DSC_3762

DSC_3692

DSC_3647

DSC_3636