ANASAYFA > Haberler > KOSGEB’E İADE-İ ZİYARET


KOSGEB’E İADE-İ ZİYARET

 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Enver Karakoç, Sosyal İşler Şube müdürü Şahin Arat ve BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Güler,  KOSGEB Başkanı Ahmet Akdağ’a iade-i ziyarette bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, Belediye ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak bir araya gelip, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nı (KOSGEB) ziyarete geldiklerini, bunun da toplumun ilerlemesi bakımından önemli olduğunu vurguladı.  Belediye’ye iş taleplerinin yoğun olarak geldiğini ifade eden Şenocak “Biz Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bizden iş isteyenleri, meslek sahibi yapıyoruz. BEKSİD’la yaptığımız ortak çalışma sonucunda kursiyerler sektörde çalışma imkânı buluyorlar. KOSGEB’de destek vererek iş yeri kurmasını, sağlıyor. Belediye’nin Kamu dairelerinin ve STK’ların birlikte çalışması istihdam açısından oldukça faydalı.” diye konuştu.

 

KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Başkanı Ahmet Akdağ  “Daha önceleri STK’lar, Kamu Kurumları ve Belediyeler yakın çalışacak denseydi inanılmaz gelirdi.” diyerek yapılan nezaket ziyaretinden memnun olduğunu belirtti. Akdağ sözlerine şunları da ekledi “BUSMEK, iş kurma oranının en yüksek olduğu yerlerden biri. BUSMEK aracılığıyla iş kuranlar başarılı devam ediyorlar. Biz Bursa’da bu projeye başladıktan sonra diğer şehirlere örnek olduk. Yaptığımız çalışmaları anlattıktan sonra İstanbul’da da aynı uygulama başladı.”

 

Bebe- Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Güler ise Erikli Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim görenleri, kendi sektörlerinde de değerlendirileceklerini hatırlatarak “BUSMEK-BEKSİAD projesi örnek olacak. Bu bursa için de Yıldırım bölgesi için de büyük bir proje hem halk hem de sektör faydalanacak.” diyerek yapılan anlaşmanın öneminden bahsetti.

 

 

Yayın Tarihi: 7 Mart 2013 Saat: 8:53