ANASAYFA > Duyuru > KOSOVA’DA İLK MEZUNLARIMIZI VERDİKKosova Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında açılan BUSMEK kursları Kosova`da kursiyer mezun etmeye başladı.

Geçtiğimiz sene Bursa`ya gelerek kuaförlük ve cilt bakımı alanında BUSMEK’te eğitim alan 20 kursiyerin bir kısmının ülkelerinde iş yeri açması, kalanının ise hemen iş bulmasının ardından Kosova Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, BUSMEK kurslarını Kosova’ya taşımayı teklif etmişti. Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Konfeksiyon Makineleri Kullanımı ve Giyim alanında eğitim vermek için Priştina`da atölye kuran BUSMEK bu atölyeden ilk mezunlarını verdi.

Kosova Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Arban Abrashi, Busmek Proje Yöneticisi Eyüp Arda, Priştina Üniversitesi Genel Sekreteri Esat Kelmendi, Bakanlık Mesleki Eğitim Merkezi Daire Müdürü Zeynullah Rüstemi, Üsküp-Kosova Derneği Başkanı Recep Gündüz`ün, 200 saatlik “Konfeksiyon Makineleri Kullanımı ve Giyim” alanında eğitim alan 27 öğrencinin mezuniyet törenine katıldılar.

Eğitimler devam ederken kursiyerlerin bir yandan da iş bulması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Arban Abrashi’nin dikkatini çekerken mezuniyet töreninde bir kursiyerin kursta öğrendikleriyle yaptığı elbise ile katılması büyük beğeni topladı. Ayrıca Kosova gündeminde geniş yer bulması ile farklı illerden de kursa katılmak için başvuraların olduğu atölyemizde 25 öğrenci başvurular sonucu yapılan mülakatla seçilerek yeni eğitimlere başladı.

Kosova Çalışma ve Sosyal Güvenlik Arban Abrahsi yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını ifade ederek ülkesi adına Bursa Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini ifade etti.

 

 

Yayın Tarihi: 17 Ocak 2017 Saat: 5:18