ANASAYFA > Başarı Hikayeleri > “KURSA GİDEREK İŞ YAŞAMINA 1-0 ÖNDE BAŞLAMIŞ OLDUM”


UĞUR KAHRAMAN / Livan Plexi

IMG_1150

 Bu mesleğe olan ilgim BUSMEK’ in 2007 yılında açtığı grafikerlik kursu ile başladı. Kursun sonucunda bir gazetede grafik tasarımcısı olarak çalıştım ve daha sonra şuan açmış olduğum iş yeri ile alakalı olarak 2 yıl bir firmada görev aldım. BUSMEK’ in en son katıldığım ‘Girişimcilik’ kursu sonucunda ve yılların getirdiği bir birikimle bu işi açmaya karar verdim.

Daha önce çalıştığım firmalarda personel olarak çalışırken firmanın önüne ne gibi zorluklar çıkacağını ve  işin resmi tarafının neleri gerektirdiğinden habersiz çalışıyordum. Girişimcilik kursu daha bilinçli olmamı sağladı ve şuanda iş yaşamına 1-0 önde başladım diyebilirim.

Temelden beri kendi işimi yapmak isteği vardı. En son çalıştığım işte kendimi artık yeterli bulduğumda kafamda bu fikir oluşmaya başladı. Aldığım BUSMEK’in açtığı KOSGEB destekli “Girişimcilik” kursu sayesinde iş yeri açma amacına ulaşmış oldum.

Kendimi geliştirip daha keyifli çalışıyor olduğumu gördüm. Benim bilgi ve becerilerimi tam olarak ifade edebileceğim bir iş. Bu işten keyif alıyorum ve uzman olduğum bir iş ondan dolayı bu işi yapıyorum.

Kesinlikle iş yerimi büyütmeyi düşünüyorum. Çalıştığımız firmalar sürekli gelişim içinde olmayı gerektiriyor. Firmalarla çalışmaya başlarken önceleri 20-30 adet malzeme teslim edebiliyorken şuanda 200-300 tane malzeme teslim edebiliyoruz. Bu 6 aylık süreçte olan bir şey, önümüzdeki yıl müşterilerimizin bütün isteklerini yerine getirmemiz gerekiyor ki bizimle çalışmaya devam edebilsinler. O yüzden sürekli gelişim içindeyiz. Piyasada bu işi yapan çok fazla kalifiye eleman da yok. O yüzden KOSGEB’in destekleriyle yetiştirmek üzere eleman alıp, geliştirilebilir. Hedefimiz personel ve makine sayısını arttırıp daha seri iş çıkarmak.

Girişimcilik kursuna katılmadan önce bu fikirler bende vardı ancak nereye başvuracağım konusunda bir fikrim yoktu. Karamsar bakıyordum. Ya bu kursa katılamazsam halimiz nice olur. Kursa katıldıktan sonra fikir tamamen oluştu iş yerimi açacağım BUSMEK ve KOSGEB bana bu konuda yardımcı olacak dedim. Fikir kursa katılmakla tam anlamıyla yerine oturdu. Her şey için teşekkür ederim.

IMG_1142

IMG_1140

IMG_1168

IMG_1157

IMG_1156

IMG_1169