ANASAYFA > Başarı Hikayeleri > “KURSA GİTMESEYDİM BAŞKALARININ EMRİ ALTINDA ÇALIŞIYOR OLURDUM”


“KURSA GİTMESEYDİM BAŞKALARININ EMRİ ALTINDA ÇALIŞIYOR OLURDUM”

İskender Üzüm

1983 yılında Kütahya’da doğdum. Kütahya Mobilya Dekorasyon Yüksekokulu mezunuyum. Okulu bitirdikten sonra Bursa’da mobilya dekorasyon işleri yapmaya başladım. Bazı firmalarda çalıştım. Uzun süre tasarım, satış, planlama üzerine aynı sektörde devam ettim. İşten ayrılınca yeni arayışlara girdim. Önüme KOSGEB’in iş kurma fırsatı çıktı. Oraya başvurdum ve bu iş yerini açtım.

Girişimcilik kursu; finans açısından, önümü görme açısından bayağı faydalı oldu. İşe daha bir tecrübeli bakmamı sağladı. Kursla birlikte iş yeri açma, eleman alma, pazarlama gibi aşamaların piyasada göründüğünden farklı olduğunu gördüm.

Benim üniversite yıllarından beri kendi iş yerimi açma hayalim vardı. Üniversitede uygulamalı derste bir projem vardı hocama sundum o başından savdı. Aynı projeyi bir tanıdığım gerçekleştirdi çok başarılı oldu. Ticari yaklaşımlara farklı bakmak gerekiyor.

Kendi iş yerini açmak başta yorucu oluyor ama bunlar tatlı yorgunluklar ilerde çok rahat edeceğimizi biliyorum. BUSMEK ve KOSGEB’e bize bu imkânı sunduğu için teşekkür ederim.  Girişimcilik dersleri alıp KOSGEB’e başvurmasaydım şimdi başka yerlerde, birilerinin emri altında çalışıyor olurdum.