ANASAYFA > Haberler > KUTLU DOĞUMDA BUSMEK ÇADIRI


BUSMEK’in çalışmaları, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde gerçekleştirilen ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde kurulan çadırda tanıtıldı.

DSC_0006

Bursa İl Müftülüğü, Hazreti Muhammed’in doğumunun kutlandığı Kutlu Doğum Haftasını bu yıl 13-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenen “Çadır Etkinlikleriyle” kutluyor. Hazreti Muhammed’in (s.a.v) doğumunun 1444. Yıldönümünde açılan çadır etkinliğinde BUSMEK de 2. kez çadır açtı.

Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsünde düzenlenen etkinlikte Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Tevfik Yücedoğru, Nilüfer İl Müftü Yardımcısı ve İl Müftü Vekili İsmet Ataç yer aldı.

“Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temasının belirlendiği kutlu doğum haftası etkinlikleri, mehter takımının marşlarıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan B.B.B Başkan Vekili Şükrü Köse, Efendimizin dünyaya teşrifinin 1444. yılında Resulullahı ve ahlakını daha iyi tanıyıp hayatımıza geçirebilmek adına yapılan bu etkinliğin önemini vurgulayarak etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik etti.

Bursa İl Müftüsü Mehmet Emin Ay ise, bu yıl da “H.z Peygamber ve Birlikte Yaşam” teması ile Peygamber Efendimizin sünnet-i seniyyesine sahip çıkmamız gerektiğine dikkat çekti, “Farklı dillerde, farklı tenlerde yaratılmışız. Bağdat, Kahire, Şam, Kurtuba, Saraybosna, Antakya, Mardin gibi şehirlerde farklı dinlere mensup insanların huzur içinde yaşadığına şahit olduk. Bunların farkına vararak birlikte yaşama ahlakına uygun çerçevede sevgi, saygı, iyi niyetle ve en önemlisi Allah rızası için yaşamalıyız” dedi.

Konuşmaların ardından çadırları gezen protokol, BUSMEK çadırını da ziyaret ederek el sanatlarını inceledi. Her gün farklı bir el sanatının tanıtılacağı BUSMEK çadırı etkinlikler çerçevesinde 17 Nisan Cuma gününe kadar 09:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.  Ayrıca zemzem suyu ve hurmanın ikram edildiği “Kutsal Emanetler Sergisi” de 5 gün boyunca
açık olacak.

DSC_0010 DSC_0020   DSC_0065  DSC_0087 DSC_0091 DSC_0105 DSC_0110

DSC_0035 DSC_0006

Yayın Tarihi: 13 Nisan 2015 Saat: 4:19