ANASAYFA > Haberler > LOKALDEN HUZUREVİNE ANLAMLI ZİYARET


18-24 Mart tarihleri arasında “Yaşlılar Haftası” olarak anılan simgesel haftada Lokal sakinlerinin gerçekleştirdiği etkinlikle yaşlılarımız çocuklar gibi şen bir gün geçirdiler.

IMG_8755 (1)

Lokal bayanlarının her yıl Huzurevine gerçekleştirdiği etkinliğe bir yenisini daha ilave etti. Ömrünü, gücünü, yeteneklerini toplumun hizmetine harcamış yaşlılarımızı anmanın önemi bir kes daha ortaya çıkmış oldu. Yüce dinimiz İslâm’ın rehberi Kur’an-ı kerimin de birçok yerinde, Allah hakkının hemen arkasından,  ana-baba hakkı zikredilir. Bu önemi vurgulayan, İsra Suresi 23. ve 24. ayetlerde;

“Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya-babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara “öf!” bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle.”

Onlara merhamet ederek tevazu kanadını indir ve de ki: “Rabbim!, Tıpkı beni küçükken koruyup yetiştirdikleri gibi sen de onlara acı.” diye buyurmaktadır.

Yaşlılık da bir misafirdir, onu ağırlamak gerekir.

Lokalde bir araya gelen gönüllü hanımlar ve huzurevi sakinleri yaptıkları ikramlarla huzurevi sakinleriyle beraber hoşça vakit geçirdiler. Hanımlar, yaşlılarımızla ettikleri koyu sohbetin ardından bu güzel günün anısına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’nin imzasının bulunduğu eşarpları hediye ettiler. Huzurevindeki hanımlar da Hanımlar Lokalini ziyaret edeceklerinin sözünü vererek Lokal sakinlerine memnuniyetlerini dile getirerek uğurladılar.

Yaşlılarımızın haftasını şükran ve minnet duygularıyla kutluyor, yaşama sevinci ile dolu sağlıklı,  mutlu ömürler diliyoruz.

IMG_8763

IMG_8743

IMG_8741

IMG_8740

IMG_8738

IMG_8735

IMG_8718

 

 

 

 

 

 

Yayın Tarihi: 25 Mart 2014 Saat: 11:25