ANASAYFA > Haberler > MAHKUMLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ


MAHKUMLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

 

Milli Eğitim Müdürlüğü ve BUSMEK tarafından Bursa H Tipi Cezaevi’ndeki tutuklu ve hükümlülere yönelik açılan kurslarda yapılan el emeği göz nuru eserler göz kamaştırdı.

 

Bursa H Tipi Kapalı İnfaz Kurumu’nda çeşitli alanlarda açılan kurslarda toplam 4 bin 910 saat eğitim gören 310 tutuklu ve hükümlü, uygulamaya geçti. Mahkumların, ahşap boyama, takı tasarım, resim, tekstil, model uçak ve hobi çalışmalarından bin 260 eser ortaya çıktı. Havludan tablolara, takılardan model uçaklara kadar birbirinden farklı eserler Tayyare Kültür Merkezi’nde sergilendi.

Sergi açılışına katılan Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, mahkumların topluma yeniden kazandırılması için Milli Eğitim Müdürlüğü ve BUSMEK tarafından açılan kursta yapılan eserleri çok beğendiğini ifade ederek, “Maksadımız suç işleyen insanları topluma yeniden kazandırmak, ıslah olmalarını sağlamaktır. Bu tür çalışmalara her zaman destek olmak gerekir. Çünkü önemli olan insandır. Hepimizin başına yarın bir şey gelebilir. Bu kişilerin topluma dönüşlerini kolaylaştırmak devlet olarak bizim görevimiz. Buna katlı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yayın Tarihi: 4 Nisan 2012 Saat: 9:33