ANASAYFA > Haberler > MANSİYON’UN ADI BUSMEK


Bursa’da el emeği göz nuru eserlerin yaşatılması için 2011mayıs ayından beri hazırlıkları sürdürülen Çeyiz El Sanatları yarışmasında dereceye girenler düzenlen törenle ödüllerini aldı.

BUSMEK Alacahırka Kurs Merkezi hocalarımızdan Fatma Aydın Güler’nin mansiyon ödülü aldığı yarışmanın Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde yapılan ödül töreninde Bursa Valisi Şahabettin Harput, eşi Funda Harput ile birlikte kalabalık bir davetli topluluğu katılım gösterdi.

Törende konuşan Vali Şahabettin Harput, kültürünü kaybeden milletlerin yok olmaya mahkûm olduğunu belirterek, “Burada çok güzel eserler sergileniyor. Hepsi birbirinden güzel. Jüri üyelerinin en iyi eseri  beğenmekte zorlandığı belli. Kültürler milletin en önemli değeridir. Bir ülkenin tanıtımını en iyi kültürel değerleri yapar. Geçenlerde Kore’ye gittik. Orada bizim görmek istediğimiz Kore kültürüydü. Onu gördük. Türkiye’ye gelen yabancılar da Türk Kültürüne ait eserleri görmek istiyor. İşte bu noktada kültürler ön plana çıkıyor. Başka milletlerin kültürlerine özenmemeliyiz.
Kendi kültürümüzün kıymetini bilmeliyiz. Kültürüne sahip çıkmak herkesin görevi. Çeyiz ve el sanatları bizim için çok önemli” dedi.

Yayın Tarihi: 11 Kasım 2011 Saat: 4:09