BUSMEK Mudanya Kurs Merkezi kursiyerlerinin geçtiğimiz dönem içinde ortaya çıkardıkları el emeği göz nuru eserler, sergilenerek sanatseverle buluştu. 

Giyim, el sanatları ve sanat tasarım alanlarında eğitim gören kursiyerlerin çalışmalarından örnekler bulunan sergiye, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Halide Serpil Şahin, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yunus Kaldırım, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Numan Şeker, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü İbrahim Karaman,  Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal, Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Av. İnci Söğütlü,  BUSMEK yöneticileri, öğretmenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Vekili Halide Serpil Şahin, açılışta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek , “ BUSMEK, vatandaşlarımızın, çocuklarımızın boş zamanlarını değerlendirmesinde, meslek edinmesinde ve özellikle hanımlarımızın ev bütçelerine katkıda bulunacak ürünleri üretmesinde ve sergilemelerinde büyük bir önem taşımaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de sizleri desteklemeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Açılışın ardından sergiyi gezen protokol üyeleri, eserleri yakından inceledi ve öğretmenlerden teknik detaylar hakkında bilgi aldı. Ayrıca yaz kurslarında resim branşında eğitim gören 9-12 yaş arası kursiyerlerin eserleri de dikkat çekti.

Basit Nakış İğne Teknikleri, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, Takı, Giyim Çini, Filografi, Kağıt Rölyef, Yağlı Boya, Toz Pastel branşlarında toplam 266 parçadan oluşan sergi, 27 Eylül’e kadar, BUSMEK Mudanya Kurs Merkezi’nde ziyaretçilere açık kalacak.


Yayın Tarihi: 25 Eylül 2019 Saat: 2:45