ANASAYFA > Haberler > NECİP FAZIL ŞİİRLERİYLE ANILDI


Bursa Büyükşehir Belediyesi İncirli Kültür Merkezi’nde vefatının 31. yılında “Necip Fazıl’ı Anma ve Anlama Gecesi” düzenlendi. Yazar Metin Önal Mengüşoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen konferansta “Usta”nın hayatına dair bilinmeyenler konuşuldu.

IMG_2968

Bursa Büyükşehir Belediyesi İncirli Kültür Merkezi vefatının 31. yılında Necip Fazıl Kısakürek’i şiirleriyle andı. Geceye konuşmacı olarak katılan Asya’lı Ozan Metin Önal Mengüşoğlu, Necip Fazıl Kısakürek’in hayatından kesitler anlattı.

Mengüşoğlu, Üstad’a olan yakınlığını şu sözlerle dile getirdi: “Yaşadığı dönemde çevresinde kim varsa her şeye rağmen ona “katlanmayı” sürdürenlerin eksik olmadığı ender bir şahsiyettir Necip Fazıl. Çünkü onun yakınında olmak bile hayata dair bir duruş sergilenmesi anlamında çok önemlidir. Biz de Lise yıllarından üniversite yıllarına kadar dayanan çizgide kendisini tanıyarak edebiyat sohbetlerine nail olmuştuk” dedi.

“Uyumsuz, kavgacı, kendisiyle bile barışık olmayan” diye nitelendirdiği Necip Fazıl’ın aynı zamanda imanlı, inançlı ve değerleri uğruna bedel ödemeyi göze alabilen bir gençliğin müjdecisi olduğunu belirten Mengüşoğlu, vefatının 31. sene-i devriyesinde üstat Fazıl’ı rahmet, minnet ve özlemle andıklarını söyleyerek sözlerini “Çile” şiirinden mısralarla noktaladı.

Gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yazar konuşmasının ardından soruları yanıtladı ve kitaplarını imzaladı. Program plaket takdimi ile sona erdi.

 

IMG_2977

IMG_2983

IMG_2990

IMG_2996

IMG_3009

IMG_3010

IMG_3012

 

Yayın Tarihi: 1 Haziran 2014 Saat: 5:01