ANASAYFA > Haberler > NEŞET ERTAŞ ESERLERİYLE ANILDI


Ünlü Halk Ozanı Neşet Ertaş, ölümünün 2. yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi İncirli Kültür Merkezi tarafından düzenlenen gecede unutulmaz şarkılarıyla anıldı.

DSC_0026

 “Zahidem”, “Neredesin Sen”, “Yalan Dünya” gibi unutulmaz türkülere imza atan , Türk Halk Müziği’ne “Bozkırın Tezenesi” olarak adını yazdıran , son dönem Anadolu Türkmen/Abdal müziğinin en ünlü temsilcisi ve yorumcusu,Türk Halk Müziği’nde gönüllere taht kurmuş halk ozanı Neşet Ertaş, vefatının 2. yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi Belediyesi İncirli Kültür Merkezi tarafından düzenlenen törenle anıldı.

Düzenlenen programda Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Sanatçıları Bahtiyar Özdemir ve Emel Örgün Kurt, Neşet Ertaş’ın her biri anlam yüklü türkülerini seslendirdiler. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Başkan vekili Abdülkadir KARLIK, Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin ARAT, Protokol ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Hüseyin BURAN, 22. Dönem Milletvekili Zafer HIDIROĞLU, Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Fatih ÖREN’in yanı sıra vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen anma programında Ertaş’ın yaşamı ve sanat hayatı ile ilgili slayt gösteriminin ardından usta ozan türküleriyle hatırlandı.

DSC_0038 DSC_0101 DSC_0113 (1) DSC_0113 DSC_0123 DSC_0125 DSC_0127 IMG_1039

 

Yayın Tarihi: 1 Eylül 2014 Saat: 4:38