ANASAYFA > Duyuru > NİTELİKLİ ELEMAN SEFERBERLİĞİ


NİTELİKLİ ELEMAN SEFERBERLİĞİ

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) arasında imzalanan protokol, sektörün ihtiyacı doğrultusunda kalifiye eleman yetiştirmeyi amaçlıyor.

Bursa’yı yatırımlarıyla, daha sağlıklı ve ulaşılabilir bir kent haline getiren Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk bilinci taşıyan projeleriyle kentin ekonomisinin de nabzını tutuyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi ile BEKSİAD arasında imzalanan protokolle, sektöre kalifiye eleman yetiştirileceğini söyledi. Başkan Altepe, örnek bir çalışmanın hayata geçirildiğine değinerek, “Bizler insana yönelik çalışmalara önem veriyoruz. Meslek kurslarımızla vatandaşların geleceğine yatırım yapıyoruz” dedi.

Kursiyerler iş sahibi olacak

Pratiğe yönelik çalışmaları önemsediklerini kaydeden Başkan Altepe, “Sadece kurs açmış olmak için kurs açmıyoruz. Derdimiz aynı zamanda kurslara devam eden vatandaşlarımızın aldıkları eğitimleri yaşamlarında kullanabilmelerini ve kazanca dönüştürebilmelerini sağlamaktır. Bu noktada sektörün ihtiyacı olan yetişmiş, nitelikli ara eleman oluşumuna destek verirken, kursiyerlere de iş imkanı sağlanmasını istiyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, BEKSİAD ile işbirliğiyle açılacak kurslarda, BUSMEK tarafından düz dikiş makinecilerden, overlok ve kadın giyimi dekupaj gibi eğitimlerin verileceğini belirtti. Bu sayede hem sektörün ihtiyacının giderileceğini hem de kursiyerlerin meslek sahibi olacağını vurgulayan Altepe, projeyi önemseyen BEKSİAD’ı tebrik etti. Altepe, kursiyerlerin, Erikli’de BUSMEK tarafından hizmet verecek olan kursa katılabileceklerini ifade etti.

Altepe’ye destek teşekkürü

BEKSİAD Başkanı Rıdvan Güler de kendilerine destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ederek, plaket verdi. Güler, protokolün sektör adına önemli olduğunu vurgulayarak, “Büyükşehir Belediyesi ile BEKSİAD arasındaki işbirliği sektördeki ara eleman sıkıntısını gidermek için önemli bir adımdır” dedi.
Sektörde yaşanan sorunlara da değinen Güler, “Ara eleman sıkıntısı sektörün kanayan yarasıydı. Bu işbirliğiyle, Bursa’nın gülen yüzü ve vitrini olan bebe çocuk konfeksiyonunun daha iyiye gideceğine inanıyoruz” dedi.
Güler, kurs binasının Büyükşehir Belediyesi, ekipmanın da BEKSİAD tarafından temin edileceği kurslarda eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere iş bulmaları konusunda da gereken desteği vereceklerine işaret etti. İmza törenine, BEKSAİD Yönetim Kurulu üyeleri de katılarak projenin heyecanını yaşadı.

Yayın Tarihi: 1 Şubat 2013 Saat: 11:34