Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), yetişkin eğitimleri ile bir halk üniversitesi konumunda olmayı sürdürürken, 8. sınıf öğrencilerimize LGS, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanan öğrencilere de YKS eğitimleri veriliyor.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlık kurslarımız Yeni karaman Kurs Merkezi ve Orhangazi Kurs Merkezi’miz de 544 öğrenci ile devam ediyor. Aynı şekilde 286 öğrenci ile Sosyal Etkinlik Merkezi’n de 8.sınıf öğrencilerine örgün eğitime destek kurslarımız da devam etmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ahmet Yıldız, BUSMEK’in Fomara Caddesi’ndeki Sosyal Etkinlik Merkezi’nde 8’inci sınıflar için düzenlenen örgün eğitimi destekleyici kurslara devam eden öğrencileri ziyaret edip, kitap hediye etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Yıldız, beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Numan Şeker ve Sosyal İşler ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Karaman ile birlikte BUSMEK’in Fomara Caddesi’ndeki Sosyal Etkinlik Merkezi’ni ziyaret etti. Meslek edindirme kurslarıyla yüzbinlerce Bursalıya hizmet veren ve adı ‘Halk Üniversitesi’ne çıkan BUSMEK’in 8’inci sınıflar için düzenlediği örgün eğitimi destekleyici kurslara katılan öğrencileri sınıflarında ziyaret etti. Yarıyıl tatilini BUSMEK’in kurslarına katılarak verimli bir şekilde değerlendiren öğrencileri tebrik eden Yıldız, öğrencilere kitap hediye etti.

Yayın Tarihi: 1 Şubat 2019 Saat: 5:55