ANASAYFA > Haberler > ÖĞRENME ŞENLİĞİ KAPILARINI AÇTI


Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Öğrenme Şenliği’nin ikincisi Kent Meydanı’nda başladı.

DSC_0072

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nın da katıldığı şenlikte, çeşitli meslek alanlarında stantlar açıldı. Şenliğin açılışında Olgunlaşma Enstitüsü tarafından defile düzenlendi. Defilenin sonunda Türk bayrağından oluşan tasarım izleyicilerden alkış aldı.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, yaptığı konuşmada çağımızda bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğuna değinerek: ”Bizim inancımızda ‘beşikten mezara kadar ilim tahsil edin’ emri var. Öğrenmenin yaşı yok denir hep bizde. İnsan her çağda kendisini yenilemeli ve yeni şeyler öğrenerek yaşamını kolaylaştırmalıdır” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Başkanı Uğur Ergin, bu tür organizasyonların vatandaşlarda öğrenme fırsatları konusunda istek uyandıracağına inandıklarını belirterek: ”Hayat boyu öğrenmenin önündeki engelleri kaldırmak için yeni yollar aranmalı, hayat boyu öğrenmeye tutumların değişmesi sağlanmalıdır. Farklı hayat boyu öğrenme kurum ve örgütleri koordine edilmeli mevcut koşullar değerlendirilmeli. Farklı kurumlar, sektörle ortaklık ve işbirliği oluşturulmalıdır. Hızla değişen toplumlarda hayat boyu öğrenme, iş gücü piyasasına dahil olabilme açısından son derece önemlidir” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmek olan vizyonlarından hareketle gerçekleşmesi planlanan ve bu yıl 2’incisi düzenlenen ‘Öğrenme Şenlikleri’ Bursalı ziyaretçilerini bekliyor.

DSC_0060

DSC_0097

DSC_0104

DSC_0120

DSC_0130

DSC_0160

DSC_0171

DSC_0187

DSC_0195

DSC_0047

DSC_0202

 

Yayın Tarihi: 11 Haziran 2014 Saat: 10:11