ANASAYFA > Haberler > ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ COŞKUYLA KUTLADIK…Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) öğretmen, çalışan ve kursiyerleri Merinos Gölpark’ta bir araya geldi. 24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle, BUSMEK yönetimi tarafından organize edilen programda; öğretmen ve personelimize bu güzel günün anısına çeşitli hediyeler verildi.

Programa, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Neşet Çakmaklı, İl Meclis Üyesi Atilla Ödünç, Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat, Şirket Müdürü Cahit Al, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Kemal Ünal, Halk Eğitim Müdürleri,  BUSMEK idarecileri, öğretmenleri ve çalışanları katıldı.

 

“SANAT USTASIZ ÖĞRENİLMEZ”

Öğretmenler günü kutlama programında BUSMEK öğretmenleri adına konuşan Almanca Öğretmeni  Nur Sarıkoyun “Sanat ustasız öğretilmez” diyen H.z Mevla’nın sözlerini aktararak şunları ekledi; “Usta öğreticiler olarak bizim amacımız burada kursiyerlerimizle hoşgörü, sabır çerçevesinde usta-çırak münasebetinde ilmimizi öğretmek ve o sanata hizmet ederek gelecek kuşaklara sağlam bir şekilde emanet etmektir. Hz Mevlana; ”Sanat ustasız öğretilmez” diyerek hocanın ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmektedir. Dileğimiz, hocalarına layık talebelerin ve sanat erbabı kişilerin çoğalmasıdır” diye konuştu.

Daha sonra kürsüye geçen Başkan Vekili Muhsin Özlukurt, “Herkesin hayatında iz bırakan bir öğretmeni vardır”  diyerek, öğretmenliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu vurguladı. “Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor. Ebediyete gidenlere de Allahtan Rahmet diliyorum” dedi ve BUSMEK Usta öğreticimiz Bahise Süle’ye tüm öğretmenler adına hediyelerini takdim etti.

BUSMEK ailesi olarak tüm öğretmenler adına Resim öğretmenimiz Burcu Günel Yalman dea Muhsin Özkurt’a bir demet çiçek armağan etti. Mudanya Resim Kursiyeri Nurullah Polat’ın Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Recep Altepe için yaptığı Bursa tablosu, gecede büyük ilgi topladı. Tabloyu, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Neşet Çakmaklı, Sayın Recep Altepe adına alarak Yeşil Bursa’nın simgelerini barındıran bu güzide eser için kursiyerimizi tebrik etti.


Mudanya Resim Kursiyeri Nurullah Polat’ın Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Recep Altepe için yaptığı Bursa tablosu, gecede büyük ilgi topladı. Tabloyu, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Neşet Çakmaklı, Sayın Recep Altepe adına alarak Yeşil Bursa’nın simgelerini barındıran bu güzide eser için kursiyerimizi tebrik etti.

Programa müteakiben verilen yemekte çalgıcı mektebi ve solisti konuklara müzik dolu bir gece yaşattı. Protokol konukları ve tüm BUSMEK çalışanları anlam dolu bir geceyi neşeyle geçirmenin ve geleceğe daha umutla girmenin huzuruyla mutlu bir şekilde ayrıldılar.

 

 

Yayın Tarihi: 27 Kasım 2013 Saat: 1:12