ANASAYFA > Başarı Hikayeleri > “ÖĞRETMENLİĞİ BIRAKTIM BEBEK KUNDAĞI DİKİYORUM”


“ÖĞRETMENLİĞİ BIRAKTIM BEBEK KUNDAĞI DİKİYORUM”

Hüseyin yavuz

20 yıl Fizik öğretmenliği yaptım sonra istifa ettim ve yaklaşık 5 yıldır serbest çalışıyorum. 2 yıldan beri bebe tekstil işinin içindeyiz 4 ay önce de kendi iş yerimi açtım.

KOSGEB’in destek verdiğini duyduk, BUSMEK’e girişimcilik kursu için başvuru yaptık sağolsun BUSMEK projemizi okuyup değerlendi. BUSMEK’te alanında uzman hocamızdan ders aldık. Gördüğümüz eğitim bize her açıdan katkı sağladı. Başka kurumlar da girişimcilik eğitimi veriyordu fakat BUSMEK kurumsal ve daha profesyonel olduğu için burayı tercih ettik.

Bu piyasanın yıllardır içindeyim ama bilmediğim çok şey olduğunu girişimcilik kursunda öğrendim. İşin analiz, fizibilite boyutunun olduğunu, pazar araştırmasının nasıl yapılacağını, hangi alanda iş yapacağın konusunda doneler olduğunu gördüm ve bunlardan yararlandım.  İş yeri açarken mali hesapları, beklenen bir de beklemediğimiz birçok fikir olabileceğini, buzdağının görünenden ibaret olmadığını öğrendik.  Hazırlık yapmadan ticarete girenlerin başarılı olamayacağını anladık. Aldığımız eğitimle ve verdiğimiz kararlarla uzun vadeli bir ticaret yapmayı planlıyoruz. Doğrudan yurt dışına mal gönderme hedefi içindeyiz.  Hedefimiz ihracat, buna yönelik çalışan firmalar var, kendi firmamızı kurup yurtdışına açılma hedefimiz var. 3 yıl süre biçtik kendimize…İş yerimizde bebek ürünleri yapıyoruz. 0-2 yaş grubuna hitap ediyor. Bebek kundakları, tulumları, alt açma bezleri ve battaniyeleri üzerinde çalışıyoruz. Bebe çeyiz grubuna hitap ediyoruz. Eşimle birlikte çalışıyoruz. Her ürün ortaya çıktığında büyük bir haz alıyoruz.


“KENDİ İŞ YERİNDE PATRON OLMAK GÜZEL BİR DUYGU”

 

Biz, anne adaylarının alışveriş yapabilecekleri toptancılara satış yapıyoruz. Hedef kitlemiz perakende yapan merkezler.  Bazı büyük firmalara ürün veriyoruz, İstanbul’a ürünlerimizi gönderiyoruz oralardan yurt dışına ihraç ediliyor.  Ürünlerimiz dünyanın dört yanına gidiyor. Hem geleneksel hem de yenilikçi çalışıyoruz.

Benim işyerim var kendi iş yerimin patronuyum hazzı çok farklı bir duygu. Allah herkese kaldırabileceği kadar bir iş yeri versin ve herkes kendi işinin patronu olsun diye dua ediyorum.