ANASAYFA > Duyuru > ÖZEL ÇOCUKLARIN KUPA SEVİNCİ


BUSMEK İnegöl Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim alan özel çocuklar, Türkiye Voleybol Şampiyonası’nda Türkiye 3.sü oldular.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun (TOSSFED) 2017 yılı faaliyet programında yer alan; Özel Sporcular Basketbol, Voleybol (Kız-Erkek) ve Futbol, branşları Türkiye Şampiyonaları Samsun’da start aldı.

30.09.2017 – 06.10.2017 tarihleri arasında gerçekleşen voleybol şampiyonasında  Bursa’yı,  BUSMEK İnegöl Özel Çocuklar Spor Kulübü takımı temsil etti. Takımda oynayan bayan sporcular BUSMEK Özel Eğitim Kurs Merkezi öğrencileri ve İnegöl Yenice Engelsiz Yaşam Merkezinin özel çocukları.

Şampiyonaya katılan iller ise şu şekilde; Samsun, Afyonkarahisar, Ankara, Zonguldak, Konya, Malatya, Balıkesir, Yalova, Çanakkale, Erzincan ve Bursa.

BUSMEK İnegöl Özel Çocuklar Spor Kulübü Antrenörü Serhan Süleyman Bucak, takımın başarısını şöyle anlattı. “Mayıs ayında yapılan TOSSFED Türkiye Bayanlar Voleybol Şampiyonası kapsamında yapılan Bursa bölge finallerinde 4 takımla karşılaşma yaparak namağlup bir şekilde Bursa bölgesinin birincisi olarak Türkiye şampiyona finallerine katılmaya hak kazandık. Türkiye Bayanlar Voleybol Şampiyonası finallerinde grup maçlarında Yalova takımını 2-0, Balıkesir takımını 2-0 yenerken , Malatya takımına 2-0 mağlup olarak grubu 2. Olarak tamamlayarak dörtlü finallere katıldık. Dörtlü finallerde Samsun takımı ile karşılaşan takımımız 2-1 mağlup olup, Ereğli takımını 2-0 yenerek şampiyonaya katılan 21 takım içinde Türkiye 3.’sü olarak kupa ile Bursa’ya döndü.”

BUSMEK Yönetim Merkezi’nde, ilk kez katılmalarına rağmen büyük başarı elde edip dönen özel çocuklarımız ve sınıf arkadaşları için teşekkür kutlaması tertip edildi. Sosyal İşler ve Eğitim Hizmetleri Müdürü İbrahim Karaman, İnegöl Halk Eğitim Müdürü Burhanettin Özdemir ve BUSMEK Proje Yönetici Eyüp Arda’nın katıldığı kutlamada çocuklarla yakından ilgilenildi. Özel yaptırılan pastanın üzerinde kendi fotoğraflarını gören çocuklar çok mutlu oldular.

Yayın Tarihi: 6 Ekim 2017 Saat: 5:38