ANASAYFA > Haberler > POLİSLER HANIMLARI UYARDI


POLİSLER HANIMLARI UYARDI

 

Hanımlar Lokali bu hafta Toplum Destekli Hizmet Polislerini konuk etti. Hanımlara evlerinde nasıl güvenlik önlemleri alacaklarını anlatan polisler, gelenleri de dolandırıcılığa karşı uyardı.

Hırsızlıkları engellemek için evlerde sensörlü lamba kullanılması, camlara mandal takılması gibi basit güvenlik önlemleri alınması gerektiğini vurgulayan Hizmet Polisleri, “Tatile giderken posta kutularınızı boşaltması için komşunuzdan veya kapıcınızdan ricada bulunun. Çünkü hırsızlar posta kutularına bakarak uzun süre evde olmadığınızı anlayabiliyorlar” dedi. Zilde açıkça yazan isimlerin de sakıncalı olduğunu belirten polisler, Örneğin “Ertan Acar” yerine  “E. Acar” yazılmasının birçok tehlikeyi önleyeceğini söyledi.

TC numaralarının anne kızlık soyadı kadar önemli olduğunu bildiren polis memurları, TC numarası isteyen her yeri verilmemesi gerektiğini bu konuda dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Toplum Destekli Hizmet Polisleri, hanımları sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan fotoğraflar için de uyardı. Hanımlardan herkese açık profil fotoğrafı koymamalarını rica eden polisler,  “Özellikle hanımlara söylüyorum lütfen profillerinize fotoğraf koymayın. Ya da özel ayarlarla yalnızca tanıdıklarınızın görebileceği şekilde yayınlayın. Çünkü isteyen fotoğraflarınızı kopyalayıp kötü yerlerde kullanabilir. Genç bayanlarda bu tür şikâyetlerle karşılaşıyoruz fakat en fazla 30-35 yaş sonrası bayanlar bu anlamda mustarip oluyor. Utandıkları için şikâyet edemiyorlar. Son çare geldiklerinde iş işten geçiyor.” dedi.

Yayın Tarihi: 22 Şubat 2013 Saat: 2:07