ANASAYFA > Haberler > RENKLERLE YOLCULUK


BUSMEK kursiyeri Mukaddes Sezer, kişisel sergisini açtı. BUSMEK eğitimlerinden 8 yıldır faydalanan ve birçok branşta maharet kazanan Sezer, Ördekli Kültür Merkezindeki karma sergisiyle hünerlerini sergiledi.

3

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) eğitim gören,  Mukaddes hanım resim yapmayı çok sevdiğini belirterek, BUSMEK’te resimle ilgili farklı branşlara katıldığını ve ikinci kişisel sergisini açtığını söyledi.

“Resim yapmayı sıfırdan BUSMEK’le öğrendim” diyen Sezer, renklerle uğraşmanın katkısını şöyle anlatıyor: ”Resim yapmak hayata bakış açınızı değiştiriyor. Sizi mutlu ediyor. Renklerle uğraşmak gerçekten güzel…  Ortaya bir eser çıkınca yararlı bir şeyler yaptığınızı hissediyorsunuz. Sanatla uğraşmak insana terapi gibi geliyor.”

“BUSMEK benim ruhuma iyi geldi”

El sanatlarına ilgisi olduğunu ifade eden Mukaddes Hanım, BUSMEK’ten aldığı eğitimler sayesinde birçok alanda yeteneklerini keşfettiğini vurguladı. “Renklere yolculuk” isimli karma sergide 50’den fazla eser bulunurken, kâğıt rölyef ve koza çalışmaları da mevcut…

Sezer “BUSMEK bana çok şey kattı. En azından hayatımı daha yararlı ve mutlu hale getirdi. Bir şeyler üretince çok mutlu oluyorsunuz. BUSMEK iyi ki var, benim ruhuma çok iyi geldi. BUSMEK’i çok seviyorum. Bu imkândan yararlanmak çok güzel. Bize böyle fırsatlar sunduğu için Bursa Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

 

167

Yayın Tarihi: 15 Mart 2016 Saat: 2:41