ANASAYFA > Başarı Hikayeleri > SEKTÖRDEKİ TECRÜBESİNİ HAYALİ İLE BİRLEŞTİRDİ


         BUSMEK’le hayatı değişenler arasına her geçen gün yeni isimler eklenirken, BUSMEK’ten girişimcilik eğitimi alan pek çok kursiyer, farklı sektör ve hizmet alanlarında istihdam oluşturmaya ve ülke ekonomisine katma değer oluşturmaya devam ediyor. Üniversitede işletme okuyan Kaan Över de aldığı eğitimler sonrası işletme sahibi oldu.

 

 

Uludağ Üniversitesi işletme mezunu olan Över, 3 boyutlu modelleme ve iç mekan tasarımı üzerine çalışmalar yürüttüğü iş yerini açma hikayesinden şöyle bahsetti : “Öğrenci olduğum dönemde ailemle beraber açtığımız restoranda iş hayatına giriş yaptım. Daha sonra gelen teklifler üzerine restoran ve kafe işletmeciliğine devam ettim. Sektöre her zaman yeni firmaların katıldığını ayrıca çalıştığım yerlerdeki yenilenme hızlarını görünce bu yerlerin modellemelerini ve iç tasarımlarını yapmaya başladım, böylece hayalini kurduğum mimarlığın bir şekilde kendimi içinde bulurken bu şekilde kendi tasarım stüdyomu kurmaya karar verdim.”

Daha çok mimarlarla çalıştığını ifade eden Över, “firmaların projelerini ve modellemelerini yapıyoruz, ticari işletmelerin iç mekan tasarımlarını ve üç boyutlu görselleştirmelerini yapıyoruz, ayrıca konutlar için de sunumlar hazırlıyoruz.” diyerek çalışmalarını anlattı.

“İş yerimizi FSM Bulvarı’na yakın konumda açmamızın nedeni burada kafe- restoran işletmelerinin çokluğu ve bu firmaların yenilenme işlerinin sürekli olması. Ayrıca bu sektörde iş yeri açmak isteyenlerin ilk durağı da burası olunca firmamız için lokasyonumuzun önemi daha da artıyor.” diye konuştu.

KOSGEB desteğini araştırırken, BUSMEK Girişimcilik Kursları’nı duyan Över, bu kurslara katılarak iş fikrini geliştirdiğini, üniversitede işletme bölümünde öğrendiği bir çok konuyu tekrarladığını, bilgilerini yenilediğini ve bu sayede kendi organizasyonunu daha iyi yapıp, verimli analizler yapabilmeyi öğrendiğini sözlerine ekledi.

Sektörde edindiği tecrübeler doğrultusunda kendi iş yerini karar verdiğini söyleyen Över, destek vererek hayallerinin gerçekleşmesine vesile olan BUSMEK ve KOSGEB’e teşekkürlerini iletti.