‘Covid 19’ salgınının Türkiye’de de görülmesiyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar ile üniversitelerde uzaktan eğitim modeline geçilirken, BUSMEK de lise ve üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde uzaktan eğitim sürecini başlatmıştı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren BUSMEK, YKS hazırlık öğrencilerini bu süreçte yalnız bırakmıyor. İnternetten canlı olarak gerçekleştirilen dersler bir yandan devam ederken, bir yandan da öğrencilerimizin yaklaşan sınava daha iyi hazırlanmaları açısından kendilerine deneme sınavı kitapçıkları ve yaprak testleri veriliyor. Öğrencilerimizin kendileri veya yakınları Sınava Hazırlık Merkezi’ne gelip deneme setlerini teslim alabiliyor. Böylece kursiyerlerimiz evlerindeyken, konu eksiklerini giderebilecek ve deneme sınavlarıyla pratik yaparak zamanı iyi yönetmeyi öğrenecek.

Kurslarımızda kayıtlı 900 öğrencimize dağıtılan 16 deneme sınavı kitapçığı ve 270 adet yaprak test ile, TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) konularında bol bol soru çözmeleri, eksiklerini belirlemeleri ve programlı bir şekilde çalışıp konuları anlamaları hedefleniyor. Denemeler ve yaprak testler sayesinde farklı seviyelerde bol bol soru görerek gerçek sınavdaki bütün senaryolara karşı kolayca hazırlanabilecekler.

ÖSYM’nin son yayınladığı kılavuza göre sınav tarih ve saatleri aşağıdaki gibidir.

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) Tarihi,

Sınav Saati ve Sınav Süresi : 27 Haziran 2020 (Cumartesi), 10.15, 165 dakika

 

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) Tarihi,

Sınav Saati ve Sınav Süresi : 28 Haziran 2020 (Pazar), 10.15, 180 dakika

Yayın Tarihi: 15 Mayıs 2020 Saat: 4:39