ANASAYFA > Haberler > SULUBOYA KARMA RESİM SERGİSİ


Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları(BUSMEK) Beşevler Kurs Merkezi kursiyerlerinin, resim öğretmeni Yasemin Süzer’in eğitmenliğinde yaptıkları suluboya resim çalışmaları Endülüs Park AVM Sanat Galerisi’nde görücüye çıktı.

29 kursiyerin birbirinden güzel 80 eserinin sanatseverlerle buluştuğu sulu boya karma resim sergisinin açılışı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zehra Sönmez, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Şaban Kander, Sosyal İşler ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Karaman, BUSMEK Yöneticileri ve sergide eserleri bulunan kursiyerler ile sanatseverlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Serginin açılış konuşmasını yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zehra Sönmez; Bursa’da kültür sanat faaliyetlerinin her geçen gün daha da artması yönünde temennide bulunarak: “Kültür şehri Bursa’mızda BUSMEK çatısı altında gelecekte de birçok sanatçımızın yetişeceğine inanıyoruz. Görsel sanatlar, insanların hayatına değer katması açısından çok önemli bir yere sahip. Bugün bizlere birbirinden güzel eserlerini sunan başta BUSMEK Resim Eğitmenimiz Yasemin Süzer olmak üzere tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

Sergide görücüye çıkan eserler, suluboyanın kendi içinde kahveyle sulu boya, lavi, kontürleme, maskeleme gibi tekniklerle meydana getirildi. BUSMEK resim öğretmeni Yasemin Süzer ile Beşevler Kurs Merkezi’nde bu yıl ilk kez Suluboya Branşı’nda eğitim alan kursiyerlerin eserleri “Suluboya Karma Resim” sergisiyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Endülüs Park AVM Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen sergi, 25 Mart Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Sergide ürünleri bulunan kursiyerler:

Ayşe Küçük, Ayten Özenir, Berna İnak, Birgül Gün, Emel Altıntaş, Emel Şakar, Emine Filiz Angıç, Feyza Pideci, Firdevs Evlioğlu, Güler Akın Alpay, Gülnur Akın, Günhur Başıbüyük, Havva Becerir, Kamuran Yazan, Katayoon Bozorgı, Leyla Arığ, Meral Eyüpoğlu, Mihriye Feza Kıray, Mine Bozkurt, Neva Bilgün Tümer, Öznur Gün, Refiye Eroğlu, Rümeysa Kabakçı, Selen Odabaşı, Semihe Güneş, Serap Özenalp, Sevgi Bulut, Vildan Özkan, Zuhal Arslan ve öğretmen Yasemin Süzer.

 

Yayın Tarihi: 21 Mart 2018 Saat: 3:56