ANASAYFA > Başarı Hikayeleri > “TOPLUMUN FARKLI KESİMLERİYLE BİRLİKTE KURSA GİTMEK ÇOK ŞEY KATTI”


“TOPLUMUN FARKLI KESİMLERİYLE BİRLİKTE KURSA GİTMEK ÇOK ŞEY KATTI”

 

Ahmet Sarıgöz

Makine mühendisiyim Üniversiteyi ODTÜ’de okudum. Daha sonra çeşitli holding ve şirketlerde görev yaptım. Otomotiv, makine sanayi ve yedek parça sanayi sektörlerinde tecrübem var. Şimdi bu tecrübelerimizle uluslararası katma değere ulaşmak ve kazanım açışından müteşebbis olmaya karar verdik.

Girişimcilik kursu bizde farkındalık oluşturdu, bilgilerin sistematik hale gelmesini sağladı, bilinç düzeyini arttırdı, fizibilite mantığını oturtturdu. Toplumun farklı kesimleri bir araya gelerek eğitim aldık, bu bize çok şey kattı.  Hocanın her düzeydeki insana hitap eder üslup kullanması takdire şayandı. Girişimcilik formasyonunu almak bize çok katkı yaptı.

Mühendislik ve İşletme Bir Arada

Kursun ardından ortağımla birlikte iki projeyi bir araya getirdik.” İşletmeler Mühendislik Çözümleri “ bu iki kavramı bir araya getirmek yeni bir ekol. Esas gücümüzü mühendislikten alıyoruz fakat işletmeyle anlamlı hale getirip ürün halinde sunuyoruz. Hem büyük çaplı hem de küçük çaplı firmalara hizmet vermekteyiz. Macaristan ve Romanya’da fabrikaları olan bir firmanın danışmanıyız.

Biz, ürün tasarımı da yapıyoruz “aynı şeyler yaparak farklı sonuçlar elde edemeyiz” diye bir sloganımız var. Kendi tecrübelerimizi yansıtmaya çalışıyoruz.

Hep iş yeri açma düşüncemiz vardı. Bu eğitimin sath-ı mahallinde iş yeri açtık. KOSGEB’e ve BUSMEK’e teşekkür ederiz.