ANASAYFA > Haberler > ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİNDEYİZ


 

Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) tarafından düzenlenen Bursa’nın en büyük Öğrenci Kariyer Fuarı başladı. Üniversite öğrencileri ile sektör temsilcilerini bir araya getirmeyi hedefleyen fuara birçok öğrenci akın etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) olarak fuarın ilk gününde yerimizi aldık. Göz dolduran standımızı ziyaret eden öğrenciler, fuar boyunca ücretsiz kurslarımız ve ön kayıtlar hakkında bilgi aldılar. Ayrıca kurs merkezlerimizin daha fazla yaygınlaşması talepleriyle form doldurdular.

28 Şubat-01 Mart tarihleri arasında devam edecek fuarda Türkiye’nin önde gelen firmalarının yöneticileri öğrencilere tecrübelerini aktaracak. Aynı zamanda fuar boyunca açık olacak stantlarda öğrencilere staj ve iş başvuru imkânları sunulacak.

Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarın açılış törenine UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce ve Prof. Dr. Aslı Hockenberger, KARMER Müdürü Yard. Doç. Dr. Memet Zencirkıran, akademisyenler, özel sektör yöneticileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KARMER Müdürü Yard. Doç. Dr. Memet Zencirkıran ise Kariyer Fuarı’nın amacının öğrencilerle sektör temsilcilerini bir araya getirmek olduğunu söyledi. Öğrencilerin part-time, tam süreli çalışma ve staj etkinlikleri sürecinde firmalarla temas kurmalarını amaçladıklarını belirten Yard. Doç. Dr. Mehmet Zencirkıran; “Fuarımıza departman müdürleri, insan kaynakları müdürleri ve yöneticiler başta olmak üzere çok sayıda sektör temsilcisinden katılım var. Öğrencilerle birebir ilgileniyorlar. Öğrencilerimiz burada normal koşullarda ulaşamayacağı yetkililerle temas kurabiliyor ve her türlü konuyu sorabiliyor. Önceki yıllarda fuarda kurduğu temaslar sayesinde iş sahibi olan veya staj yapma imkânı bulan çok sayıda öğrencimiz oldu” dedi. Ayrıca BUSMEK’in yürüttüğü eğitim faaliyetlerinden övgüyle bahseden Zencirkıran, daha fazla kişinin BUSMEK’i tanıması, bilmesi gerektiğini bunun için KARMER olarak destek olacaklarını dile getirdi.

 

Yayın Tarihi: 1 Mart 2018 Saat: 3:22