ANASAYFA > Haberler > UYKUDA İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR Mİ?


UYKUDA İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR Mİ?

 

Kısa sürede İngilizce kelimeler nasıl öğrenilir?

Uykuda öğrenme devam eder mi?

Dil yalnızca bilinç açıkken mi öğrenilir?

Tüm bu soruların cevapları  ”Bilinçaltı Uyku Yöntemiyle İngilizce Kelimeleri Hızlı Öğrenme” seminerinde arandı.

Kent Konseyi Koza salonuna konuşmacı olarak katılan araştırmacı- yazar A. Nejat Alperen, İngilizcenin uyku halinde nasıl öğrenilebileceğini anlattı. BUSMEK Yönetim Merkezi tarafından organize edilen seminere, her yaştan birçok Bursalı katıldı.

Hayatımızı üçte birini uykuda geçirdiğimizi ve bilinçaltının açık olduğu ifade eden Alperen, uyku halinde İngilizce kelimelerin öğrenilmeye devam edileceğini söyledi.

Alperen yaptığı çalışmaları şöyle anlattı: “Üst beyin bilgisayardaki önbellek gibidir.  Buradaki bilgiler deneyim yoluyla elde edilir. Gündüz yapılan çalışmalar, üst beyne yerleşir. Alt beyin ise bilinçaltıdır. Biz gündüz bilinçaltını kullanamayız. Bilinçaltı uykuda kullanılır. Buraya gönderilen mesajların hayati bir önemi vardır. Üst beyin ile öğrendiklerimiz, uykuda iken bilinçaltıyla birleşir. Böylece birbirlerini tamamlar. Yani üst bilinçle öğrenilen bilgiler uykuda pekişir.”

Uykuda öğrenmenin zaman kazanma sağladığını da aktaran Nejat Alperen, İngilizce konuşmak istiyorsanız belleğe ve bilinçaltına sürekli veri göndermelisiniz. Çocuğun yürümesi için emeklemesi, İngilizce öğrenmek için de dinlemek gerekir.” dedi.

İngilizce kelimeleri kolay öğrenmek için yaptığı çalışmalardan bahseden Alperen, hazırladığı kitap ve CD’lerde hem belleğe hem de bilinçaltına yönelik bölümler hazırladığını, böylece dil öğrenmenin çok daha kısa sürede gerçekleştirdiğini söyledi.

Yayın Tarihi: 1 Mart 2013 Saat: 4:40