ANASAYFA > Haberler > VATANDAŞ’TAN BAŞKAN’A BUSMEK’TE


Murat Günay’ın sunumuyla Bursa’nın nabzını tutan program “Vatandaş’tan Başkan’a” bu hafta Merinos Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanındaki BUSMEK kursiyer ürünleri satış merkezinde gerçekleşti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Recep Altepe’nin her hafta konuk olarak katıldığı programda, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’ndan, kursiyer ürünlerine kadar önemli konular ele alındı. Bursa’da sosyal sorumluluk bilinciyle çalışmalarına yön veren bir belediyecilik anlayışını benimsediklerini söyleyen Recep Altepe, bu noktada BUSMEK’in çok doğru bir proje olduğunu aktardı: “ Bir milletin geleceği, o milletin aldığı eğitime bağlıdır. BUSMEK bu anlamda önemli bir işlevi yerine getirerek, hem vatandaşımızın mesleki eğitimlerine katkıda bulunmakta, hem de sosyal hayata adapte olmaya yardımcı olmaktadır” dedi.

BURFAŞ’la imzalanan protokolle kursiyer ürünlerinin satışının sağlandığını ve üreten Bursa’nın halk üniversitesi konumuna geldiğini söyleyen Sayın Başkan Altepe, bu sayede kursiyerlerin kendilerine gelir kapısı elde ettiklerini sözlerine ekledi: “BUSMEK kursiyerlerinin ürettikleri ürünleri pratik hayatta kazanca dönüştürdükleri ekonomik hayatlarına katkı sağlayabildikleri örnek bir uygulamadır. BUSMEK kursiyerlerinin ürünleri BURFAŞ tarafından internet ortamında satışa sunuluyor. El emeği ürünlerin teşhirinin yanı sıra satışları da hem Merinos Kültür Merkezi’ndeki satış merkezinde hem de Emirsultan, İncirli ve geçtiğimiz haftalarda halkın hizmetine sunduğumuz Muallimzade Kültür Merkezleri’nde gerçekleştirilebiliyor” diye aktardı.

Önemli konuların konuşulduğu BUSMEK kursiyer ürünleri satış merkezinde 2 bölüm olarak çekilen program 18 Şubat Salı günü saat 20:30’da Olay tv ekranlarına gelecek.

 

Yayın Tarihi: 17 Şubat 2014 Saat: 7:03