Dünyada hızla yayılan koronavirüs (Covid-19) salgın nedeniyle alınan tedbirler kapsamında hayat boyu öğrenme kurumlarında yürütülen eğitim faaliyetleri 15 Mart 2020 tarihi itibarıyla tatil edilmişti. Bursalılara 15 yıldır sanat ve meslek eğitimleri veren BUSMEK, bu nedenle eğitimlerine ara vermişti.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği’nin hükümlerine göre, bitiş tarihi 8 Haziran 2020’den önce olan kurslar için belirlenen oranda telafi eğitimi yapılarak kurslar tamamlanacak ve kurs sonu işlemleri gerçekleştirilecektir.

Eğitimi yarıda kalan kursiyerlerimizin eğitimlerini tamamlamak ve sertifikalarını almak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği kararla ara verilen derslere 15 Haziran 2020 itibarıyla başlandı. Yeni normalleşme süreciyle birlikte gerekli tedbirler alınarak telafi eğitimlerine başlayan öğrencilerimiz maske, mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Kursiyerlerin sağlıklı bir ortamda ders yapmaları için gerekli tüm tedbirler alınarak yarım kalan eğitimlerin tamamlanması planlandı. Yeni eğitim dönemi ön kayıtları ise Temmuz ayı içerisinde alınmaya başlanacaktır.

 

Yayın Tarihi: 23 Haziran 2020 Saat: 2:06