Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek  Eğitim Kursları ( BUSMEK ) olarak , vatandaşlarımızın yoğun talebini karşılayabilmek için bünyemize yeni merkezler kazandırıyor, Büyükşehir sınırlarına dâhil olan tüm ilçelerimizi bu eğitim ağına katmak için gayret gösteriyoruz. Bu çalışmalarımızın beraberinde öğretmenlerimizi de ihmal etmiyoruz.

BUSMEK, yarıyıl tatilinde düzenlediği  hizmet içi eğitim ve seminerler programı ile eğitmenlerine katkı sağladı. Merinos Yönetim Merkezi tarafından düzenlenen eğitimlerde, öğretmenlerin kendi branşına uygun olarak eğitimler verilirken, kişisel gelişim ve eğitimcinin eğitimi programları da gerçekleştirildi.

El sanatları alanındaki öğretmenlere, makrome eğitimi, kumaş ve ahşap boyama, minyatür elbise dikimi, gümüş kazaz düğüm teknikleri eğitimleri verilirken, giyim teknolojileri alanındaki öğretmenlere de  basit nakış iğne teknikleri, boncuk işleme teknikleri, kumaş boyama teknikleri ve gepiyer dikimi eğitimleri verildi. Ayrıca sanat  tasarım alanında farklı boyama teknikleri, çikolata yapımı gibi farklı eğitimlere yer verildi. Tüm alanlarda eğiticinin eğitimi başlığında seminerler düzenlendi. Kişisel gelişim, yabancı diller ve bilişim teknolojileri alanlarındaki öğretmenler için de işaret dili ve ebru gibi eğitimlerle bilgi ve donanımlar arttırılmış oldu.

Öğretmenler, alanında uzman isimlerle bir araya gelerek, alanlarındaki yenilikleri, teknik konuları tartışma ve analiz etme imkânı yakaladılar. Kişisel gelişimlerine katkı sağlayan eğitim ve seminerler, öğretmenler açısından  oldukça verimli ve keyifli geçti.

Yayın Tarihi: 7 Şubat 2019 Saat: 5:07