ANASAYFA > Haberler > YAŞAMIN İZ DÜŞÜMLERİ TABLOLARDA


Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) Mudanya Kurs Merkezi Resim Sanat kursiyeri Güldem İşgör, 42 adet tablodan oluşan ilk kişisel sergisine imzasını attı. Tayyare Kültür Merkezi’nde gösterime sunulan resim sergisi 20-25 Ekim tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

DSC_0014

Sergide açılışı Halk Eğitim Müdürü Remzi Ataman ve BUSMEK idarecileri yaptı. Açılışta kısa bir konuşma yapan Sayın Remzi Ataman tüm BUSMEK kursiyerlerinin çok güzel eserler ürettiklerini ifade ederek Resim Sanat Eğitimi kursiyeri Güldem İşgör’e de ilk kişisel sergisi için tebriklerini sundu.

Tayyare Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde açılan sergide soyuttan figüratife farklı biçim ve üsluplarla ortaya konmuş 42 eser yer alıyor. İlk kişisel sergisini Tayyare Kültür Merkezi’nde Bursalı sanatseverlerin beğenisine sunan Güldem İşgör, ziyaretçilerine kısa bir İstanbul turu yaptıran sergisinde sanatseverlerden tam not aldı.

4 farklı teknikte çalıştığı tablolarında ilk olarak sokak çocukları temasını işlediğini anlatan Güldem hanım zamanla oryantalist resimler yaparak İstanbul’un kendine has doku ve yapılarından ilham alınarak ortaya konan resimlere imzasını atmış. Reprodüksiyon çalışmalar olduğu kadar özgün eserlerin ağırlıkta olduğu kişisel sergisinde 6 yıllık birikimini sunan BUSMEK kursiyeri ilk kişisel sergisini açmanın mutluluğunu yaşadığını söylüyor: “BUSMEK Mudanya kurs merkezinde aldığım 6 yıllık birikimimin meyvelerini bu sergide sunuyorum.  Amacım öğrendiğim teknikleri tablolarıma en güzel şekilde yansıtarak daha birçok sergide sanatseverlerin beğenisine sunabilmek” diyor.

DSC_0026

DSC_0037

DSC_0098

DSC_0072

DSC_0068

DSC_0050

DSC_0038

DSC_0089

DSC_0090

DSC_0080

 

Yayın Tarihi: 21 Ekim 2014 Saat: 10:49