ANASAYFA > Haberler > GELİŞEN YAPISIYLA BUSMEK


BUSMEK, Bursa’nın 14 noktasında Sanat ve Meslek Eğitimleri veren Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bir sosyal belediyecilik projesidir. Hizmete başladığı 2005-2006 döneminden bu yana, şehrin farklı ilçe ve semtlerinden el sanatları, müzik, spor, meslek eğitimi gibi faaliyetleriyle 100 branşta 100 bin kursiyere eğitim vermiştir. Eğitim kadrosu, teknik imkanları, eğitim merkezleri, rehberlik hizmeti ve idari yapısındaki gelişimiyle BUSMEK, sadece yurt içinde değil yurt dışında da adından oldukça söz ettiren bir kurum olarak öne çıkıyor.

Bursa Büyükşehir  Belediyesi Yazı ve Kararlar Dairesi Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü, bünyesinde yürütülen Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), istihdama yönelik mesleki ve teknik eğitimlerin yanı sıra; Geleneksel Türk-İslam Sanatları, Bilgisayar Teknolojileri, Dil Eğitimleri, Spor Kursları, Kişisel Gelişim Kursları vs. birçok farklı branşı bünyesinde barındıran BUSMEK, 22 yeni branşıyla toplamda 120 branşta “2013-2014” eğitim döneminde de Bursa halkına tamamen ücretsiz eğitimler vermeye hazır.

2005-2006 döneminden bu yana yaklaşık olarak 100 bin Bursalıya eğitim hizmeti veren kuruluş, Bursa’nın 7 merkez ilçesinde, 14 kurs noktasıyla (Başaran Kurs Merkezi, Beşevler Kurs Merkezi, Busmek Spor Merkezi, Busmek Yönetim Merkezi, Erikli Kurs Merkezi, Erikli Mesleki Eğitim Merkezi, Gemlik Kurs Merkezi, Hanımlar Lokali Kurs Merkezi, Heykel Kurs Merkezi, Hoca Taşkın Kurs Merkezi, Hürriyet Kurs Merkezi, Kestel Kurs Merkezi, Merinos Kurs Merkezi, Mudanya Kurs Merkezi), 120 farklı branşta  eğitim faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor. Eğitim kalitesini her geçen yıl daha da arttıran BUSMEK isteyen herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bölgelerde, alanında uzman eğitmenleri ve sağladığı ekipmanları ile 2013-2014 eğitim döneminde de, Bursalılara en kaliteli eğitimi vermeye hazır bulunuyor.

Branşlar için ; http://busmek.bursa.bel.tr/kategori/branslarimiz

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gülümseten yüzü olarak BUSMEK, tüm Bursa halkını ücretsiz sanat ve mesleki eğitim kurslarına bekliyor…

Online Kayıt İçin; https://e-belediye.bursa.bel.tr/busmek/

Yayın Tarihi: 23 Eylül 2013 Saat: 4:38