Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) Hürriyet Kurs Merkezi öncülüğünde, Bursa Gemlik yolu istikametinde tomruk depoları mevkiinde Gemlik ilçesi Yeni Köy girişinde daha önce yanan ormanlık alanın ağaçlandırılmasının yapılarak BUSMEK Ormanı oluşturmanın ilk adımlarını attılar.
Ağaç dikmek yaşamaya dair yapılacak en güzel eylemlerden biridir. Dikilen ağaçların bir ülkeye ne denli güzellikler kazandırdığını hepimiz biliyoruz. Bu bilinç doğrultusunda bir araya gelen, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürlüğü çalışanları ve BUSMEK kursiyer ve çalışanlarının katıldığı ağaç dikimi çalışması, katılan herkesin vatandaşlık görevini yerine getirme kıvancıyla mutlu etti.
İlk ağacı diken, Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat, ağaç dikmenin öneminden bahsederken şunları söyledi: “Bir ülkenin doğal zenginlikleri arasında ilk sırayı ağaçlara vermemiz gerekiyor. Zira ekolojik dengenin mihenk taşı ağaçlardır. Bu anlayışla sadece ağaçlandırarak yeşertmek de yetmez beraberinde yaşatmalıyız. Sayın başkanımız Recep ALTEPE adına bu faaliyete katılan herkese şükranlarımı sunuyorum.”
Ağaçlandırma çalışmasına katılanlar arasında Rahime Şen isimli kursiyerimiz, 9 fidan dikerek arkadaşları tarafından uzun süre alkışlandı. Herkesin artık bizim de dikili bir ağacımız var düşüncesiyle mutlu olduğu eylemde, hatıra fotoğrafı çektirerek davetliler alandan ayrıldı.
 
 

Yayın Tarihi: 3 Ağustos 2011 Saat: 10:52