BUSMEK’te, YKS 2021 (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) hazırlık kurslarımıza başvuran lise mezunu öğrenciler için Hürriyet ve Naim Süleymanoğlu Sınava Hazırlık Merkezleri’nde hazır bulunuşluk sınavı uygulandı.  15-16 Eylül tarihlerindeki sınavlarda sabah ve öğlen olmak üzere toplam 8 oturum gerçekleştirildi.

 

YKS hazırlık kurslarımız başlamadan önce, hazır bulunuşluk sınavı ile, öğrencilerimizin hangi seviyede başladıklarını tespit ediyoruz. Bu sınavla, öğretim programlarındaki sarmal yapı içerisinde temel kazanımların ne kadar hatırlandığını, öğrencilerimizin yeni öğretim yılına ne kadar hazır olduklarını belirlemeyi ve eksik kazanımlara yönelik iyileştirme çalışmaları yapmayı hedefliyoruz. Sınavın sonuçlarına göre öğrencilerimiz, yüz yüze ve dijital eğitim olmak üzere 2 ayrı platforma yerleştirilecek.

Yapılan sınavda maske, mesafe ve temizlik kuralları da unutulmadı. Sınavdan önce bütün sınıflar dezenfekte edildi. Her öğrencinin ateşi ölçüldü, birçok noktaya ayrıca el dezenfektanları yerleştirildi. Ayrıca sınav esnasında sosyal mesafe gözetilerek, öğrenciler arasında gerekli uzaklık sağlanacak şekilde oturumlar sağlandı.

Sınavların sonuçlanmasının ardından öğrencilere SMS gönderilecek ve dersler 22 Eylül’de yüz yüze ve dijital eğitim olarak başlayacak.

Yayın Tarihi: 17 Eylül 2020 Saat: 1:09