Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri’mizde Milli Eğitim Bakanlığı Müfredatına uygun olarak, 48-68 aylık (Ocak 2015-Eylül 2016 tarihleri arasında doğan) çocuklara eğitim verilecektir. Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri’nin temel amacı okul öncesi eğitim hizmeti alamayan çocuklara ücretsiz eğitim olanağı sağlamaktır. Merkezlerimizde sabah ve öğlen olmak üzere ikili eğitim uygulanacaktır.

Ancak bilindiği üzere birçok ülkeyi sarsan ve ülkemizde de pek çok alanda değişime ve dönüşüme neden olan Covid-19 (Korona virüs) salgını eğitim alanında da aksaklıklara ve değişikliklere neden olduğundan, Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri de 14 Mart 2020 tarihi ile eğitimine ara vermiştir. Yeni eğitim döneminde tüm Çocuk Eğitim Merkezleri dezenfekte edilerek gerekli tüm hijyen tedbirleri alınmıştır. Bu süreçte sınıflara yeni düzenlemeler getirilmiş ve 15 kişilik sınıf sayılarımız 10’a, 20 kişilik sınıflarımız 15’e düşürülmüştür. Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri, öğretmenlere siperlikli maske, öğrencilere özel hazırlanmış maske, merkezlere hazırlanan hijyen panoları, el dezenfektanları ve ateş ölçerleri ile yeni eğitim-öğretim dönemine tüm tedbirleri ve hijyen kurallarını alarak başlamaya hazırdır.

Her merkezimizde bir adet yemekhane bulunmakta olup, her gün sabah grubuna kahvaltı ve öğlen grubuna ikindi öğünü ücretsiz olarak verilecektir. Öğünler yemek firması tarafından tüm hijyen tedbirleri alınarak kapalı kutularda kişiye özel kapalı kutularda getirilip servis edilecektir.

Çocuklarımızın çanta ve kırtasiye malzemeleri de Belediyemiz tarafından karşılanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için; 716 30 73 / 77 numaralı telefonlardan ya da anakucagi@bursa.bel.tr   e-mail adresinden destek alabilirsiniz.

 

 

Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerimize kayıt yaptırmak için buraya tıklayınız.

 

Yayın Tarihi: 18 Ağustos 2020 Saat: 10:18