Bursa Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle eğitim ve öğretim hayatımızın yeni şekli uzaktan eğitim süreci ile ilgili kaygı yaşayan, okula uyum sürecinde zorluk yaşayan ebeveynlere ve öğrencilere psikososyal destek hizmeti sunmaktadır. Yeni eğitim-öğretim düzeninde öğretmen-öğrenci ve ebeveyn ilişkisini desteklemek amacıyla uzman psikologlarımıza ulaşılabilecek.

BADEM Psikososyal Destek Hattı hafta içi her gün 09.00 ile 16.30 arasında hizmet veriyor. Desteğe ihtiyacı olan öğrenci ya da veli 0224 716 3067 numaralı BADEM hattını aradığında süreç başlıyor ve sisteme, kişinin bilgileri alınarak konunun uzmanlarına yönlendirilerek hizmet veriliyor.

 

 

Koronavirüs (Covid-19) çıktığından beri tedbiri elden bırakmayan Büyükşehir Belediyesi, virüs salgını nedeniyle psikolojik desteğe ihtiyaç duyan öğrenci ve velilerine de hizmet vermektedir. Dünyanın içinde bulunduğu özel durum nedeniyle kaygı yaşayan vatandaşlar için, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü Bursa Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (BADEM) bünyesinde hizmet vermekte olan Psikososyal Destek Hattı, (0224 716 30 67) “alanlarında uzman 7 psikolog eşliğinde” vatandaşların yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulmalarına destek olacak.

Salgın nedeniyle tüm maske mesafe temizlik önlemlerinin alındığı merkezde, yüz yüze görüşmek isteyen vatandaşların da ateşleri ölçülüyor, hijyen kurallarına uymaları sağlanıyor.

 

*Psikolojik ilk yardım erken dönem önleyici, insani ve destekleyici bir müdahaledir.

 

Yayın Tarihi: 9 Ekim 2020 Saat: 4:51