Uygulamalı girişimcilik eğitimlerimize katılan pek çok kursiyer, farklı sektör ve hizmet alanlarında iş hayatına atılıp yeni hayatlara adım atıyor.  BUSMEK’le hayatı değişenler arasına her geçen gün yeni isimler ekleniyor.

 

 

Genç girişimci, Rize doğumlu Mustafa Ateştepe, liseyi bitirdikten sonra genelde fırıncılık, pastane, kafe işletme sektörlerinde çalışarak, işin tüm inceliklerini öğrendiğini ve kendi iş yerini açmaya karar verdiğini söyledi.

 

Ateştepe, BUSMEK sürecinden şöyle bahsetti: “ İnternet ve sosyal medyada BUSMEK girişimcilik kursları dikkatimi çekti ve inceledim. Ardından daha önce bu kurslara katılan kişilerle görüşerek fikirlerini aldım ve başvuru formunu doldurup projemi sundum. Ardından sözlü mülakat da başarılı geçince başvurum onaylandı.”

 

Ateştepe, Osmangazi Demirtaş’ta açtığı iş yerinde, aileden gelen tecrübeyle, baklava ve pasta çeşitleri, ekmek çeşitleri, sütlü tatlılar, poğaça, simit, börek çeşitleri, kahvaltı ve kurabiye çeşitleriyle kaliteli ve temiz hizmet verdiklerini ayrıca üst katta özel gün toplantı ve organizasyonları yaptıklarını ifade etti.  Kendi iş yerinin patronu olmanın çok güzel bir duygu olduğunu, bunun yanında sorumluluğunun da fazla olduğunu belirtti. Gıda ve hizmet sektörü olduğu için çalışma saatlerinin uzun olması ve tatillerde çalışma gibi zorlukların bulunmasına rağmen, işini severek yaptığı için bunların üstesinden gelebildiğini dile getirdi.

 

BUSMEK girişimcilik kurslarından bahseden Ateştepe, “Müşteri ilişkileri, diksiyon, temel ticari kavramlar, üretim ve yönetim planları, muhasebe, pazarlama, stok ve satış gibi bir işletme için gerekli olan tüm bilgileri bu kurslarda öğrendik ve işimiz ile ilgili daha geniş düşünmemize katkı sağladı.” dedi.

 

Kendi iş yerini kurmasında büyük etkisi olan Bursa Büyükşehir Belediyesi çatısı altındaki BUSMEK’e, desteklerinden dolayı teşekkürlerini belirtirken, girişimcilik arzusu olanların bu eğitimlerden faydalanması gerektiğini de sözlerine ekledi.